Meditatie is goed voor het brein omdat de oefeningen de ontwikkeling van de hersenschors stimuleren waardoor het sneller informatie kan verwerken.
Tevens kan meditatie op de korte termijn depressie tegengaan, zo blijkt uit nieuw onderzoek van de Universiteit van Californië.
Dezelfde universiteit ontdekte eerder dat meditatie de verbindingen tussen hersencellen versterkt. De wetenschappers zagen een correlatie tussen het aantal jaren dat iemand mediteert en de mate waarin de hersenschors zich versterkt.
Emoties
Het onderzoek is recentelijk gepubliceerd in het tijdschrift Frontiers in Neuroscience.
“Van mensen die mediteren is bekend dat ze meesters zijn op het gebied van introspectie en zelfbewustzijn,” zegt neuroloog Eileen Luders op de website van de universiteit. “Ook zijn ze goed in zelfbeheersing en hebben ze emoties goed in de hand.”
Kirtan Kriya
Collega’s van Luders publiceerden afgelopen week over de positieve effecten van yoga op depressiviteit. Personen die Alzheimer-patiënten verzorgen deden acht weken lang dezelfde zangmeditatie (Kirtan Kriya). Een andere groep verzorgers luisterde iedere dag een bepaalde tijd naar ontspanningsmuziek.
De geestelijke gezondheid van de groep die zangmeditatie deed bleek na afloop sterk verbeterd. Psychiater Helen Lavretsky noemde de resultaten opvallend. Bij de zangmeditatie draait het voornamelijk om het bewegen van de vingers en visualisatie om stress te verminderen.
{qtube vid:= Jy9UBHtRhOI}
Bron: Trouw.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse leger slacht onschuldige burgers en journalisten af. Dankzij Julian Assange zou de wereld dit nooit te weten zijn gekomen
Britse royals aten mensenvlees en dronken mensenbloed. Waarom leren we hier niets over op school?
Kijk: ‘Knettergekke’ Extinction Rebellion-verstoring van raadsvergadering Den Haag
Zijn raketmotoren achterhaald? (video)
Nu in de krant: prikspijt bij veel Nederlanders wegens bijwerkingen
Onderzoek naar ‘verborgen buitenaardse basis’ na UFO-waarneming boven Hawaï
Bank voor Internationale Betalingen heerst over geldwereld
Guy Verhofstadt is ‘vol verantwoordelijk voor Brexit’. Ronald Plasterk haalt hard uit
Kijk: WHO-baas Tedros lacht in zijn vuistje na vraag over volgende pandemie