Oud-stikstofminister en huidig Bovag-voorzitter Christianne van der Wal deed eerder in talkshow Pauw & De Wit een uitspraak die nu flink wat stof doet opwaaien. Vier euro per liter aan de pomp? Volgens haar is dat voor een groot deel van de Nederlandse bevolking geen enkel probleem. De reacties lieten niet lang op zich wachten.
Wat zei Van der Wal precies?
Van der Wal schoof aan bij Pauw & De Wit om te praten over het steunpakket dat het kabinet zojuist had gepresenteerd. Dat pakket was bedoeld om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten enigszins op te vangen. In plaats van begrip te tonen voor mensen die moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, koos ze een opvallend andere toon.
Ze gaf aan dat zijzelf én “heel veel mensen” een prijs van vier euro per liter kunnen “lijen”. Daarna voegde ze eraan toe dat er weliswaar mensen en ondernemers zijn die het zwaar hebben, maar dat er ook een grote groep is die de hogere brandstofprijzen prima kan dragen. Dat die groep te weinig benoemd wordt, vond ze opvallend.
Dit is zo absurd, dat kereltje Pechtold bijna van zijn stoel lazerd.
We zien hier voormalig #VVD minister vd Wal, die nu voorzitter is van de #BOVAG.
Misschien moeten de aangesloten autobedrijven dat lidmaatschap nog maar is heroverwegen. 😳#nitwit #pauwendewit pic.twitter.com/QkVD31H7wM
— John_Witkamp (@john_witkamp) September 8, 2026
Een fragment dat razendsnel rondgaat
Het betreffende fragment verspreidt zich momenteel als een lopend vuurtje op sociale media. En dat is begrijpelijk. Terwijl miljoenen Nederlanders maandelijks worstelen met stijgende kosten voor energie, boodschappen en huur, staat een voormalig minister — nu aan het hoofd van de autobrancheorganisatie Bovag — te vertellen dat vier euro per liter aan de pomp eigenlijk wel meevalt.
Het is precies het soort uitspraak dat het gevoel versterkt dat de politieke en bestuurlijke elite in een andere wereld leeft dan de gemiddelde Nederlander. Iemand die dagelijks met de auto naar zijn werk moet, of een kleine ondernemer die afhankelijk is van transport, ervaart de brandstofprijzen heel anders dan een bestuurder met een goedbetaald salaris en een onkostenvergoeding.
BBB-senator Oplaat haalt hard uit
Eerste Kamerlid Gert-Jan Oplaat van de BoerBurgerBeweging (BBB) laat er geen gras over groeien. Hij kwalificeert Van der Wal als een “falende en mislukte VVD-minister” en trekt een directe lijn naar haar eerdere beleid als stikstofminister. Volgens Oplaat heeft ze eerst de boerenstand in de ellende gestort en richt ze haar pijlen nu op de automobilist.
Dat een voormalig minister in dit klimaat pleit voor acceptatie van nóg hogere benzineprijzen, voelt voor velen als een klap in het gezicht. De vraag dringt zich op: wie vertegenwoordigt Van der Wal eigenlijk als voorzitter van Bovag? De consument die zijn auto nauwelijks meer vol kan tanken, of de autobranche die baat heeft bij een bepaald narratief rond mobiliteit en verduurzaming?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rockster wilde openheid over UFO-complot
WHO-baas Tedros verklaart de oorlog aan vlees en landbouw
Astronaut Edgar Mitchell over buitenaards bezoek (video)
The Carlyle Group, de familie Bush en 9/11 (video)
Zonnewetenschappers zien iets nieuws op de zon
Topkardinaal: Krachten achter ‘Grote Reset’ gebruiken corona om ‘moorddadige agenda’ te bevorderen
Europarlementariër waarschuwt voor aanstaande Brusselse machtsgreep: ‘Dit mag niet gebeuren’
Is dit de man die verantwoordelijk is voor de epidemie van het coronavirus?
De miljardair die samenzweert tegen Frankrijk. Frans weekblad komt met special over George Soros