Al eeuwenlang spreken de zeven wereldwonderen tot de verbeelding van de mensen. Eén daarvan springt eruit: de Grote Piramide in Egypte.
Men veronderstelt dat de piramide diende als grafmonument voor farao Cheops. Was dat ook echt zo? Er is immers nooit een sarcofaag, een mummie of een spoor van grafschatten gevonden.
Regisseur Patrice Pooyard is ook gefascineerd geraakt door dit monumentale bouwsel dat al zoveel eeuwen onze aarde siert.
Twijfel
Hij was onder de indruk van het feit dat de Egyptenaren dit enorme aardbevingbestendige bouwwerk in slechts 20 jaar gemaakt zouden hebben met als enige gereedschap een hamer en beitel.
Toch begon Pooyard te twijfelen aan deze aannames, die al jaren vanzelfsprekend zijn. Ook trok hij in twijfel dat de piramide van Gizeh een grafmonument was.
Door een ingewijde werd hij aangespoord om op onderzoek uit te gaan, en niet alleen in Egypte.
Heel andere conclusie
Hij raadde hem aan om ook andere archeologische plaatsen van betekenis verspreid over de hele wereld te bezoeken.
Het werd een reis van Paaseiland naar Peru, van China naar Mexico en uiteindelijk bracht het onderzoek hem opnieuw naar Egypte. Daar kwam Pooyard tot een heel andere conclusie dan de egyptologen.
Plek van kennis
De Grote Piramide van Gizeh was geen graf, maar een plek van kennis en die plek was en is wereldwijd van belang.
Pooyard legde zijn bevindingen vast in een fascinerende documentaire waarin hij ook zijn conclusies toelicht.
Bekijk de film hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Harde uithaal naar PVV-minister Fleur Agema: ‘Koningin van het hoogverraad’
‘Schokkende mailwisseling’ tussen Jeffrey Epstein en de president en CEO van het World Economic Forum
Vrijmetselaarsloge centraal in grootschalig moordproces in Frankrijk
Advocaat Reiner Füllmich komt met ‘belangrijke boodschap’
Analist: “CIA en Mossad coördineerden aanslagen op 11 september 2001”
Geluidsverbinding tijdens rechtszaak 9/11 van buitenaf verbroken
Uitvinder mRNA-technologie over plannen van Schwab: ‘World Economic Forum bevordert het fascisme’
Advocate doet boekje open over Obama, Biden en ‘criminele Clinton-kliek’: ‘Veel erger dan we dachten’
Byzantijnse ’tablet-PC’ gevonden tijdens opgravingen