Binnenland

Het NOS Journaal doet aan framen, Trump-bashen en schendt zijn eigen code. Deze voorbeelden laten het zien

Help mee door deze informatie met vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het NOS Journaal voldoet niet aan de hoogste journalistieke eisen van zorgvuldigheid, betrouwbaarheid, ongebondenheid, pluriformiteit en objectiviteit. Oftewel: de NOS schendt zijn eigen code. Dat stelt journalist Arnold Karskens op zijn website.

De NOS vermijdt zoveel mogelijk het woord moslim, maar iemand die moslimgeweld aan de kaak stelt krijgt gelijk het label anti-islam activist opgeplakt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Laten we kijken naar een aantal voorbeelden. In de uitzending van 8 juni werd gemeld dat in Noordwijk een noodverordening van kracht was om een groep brandstichtende en gewelddadige jongeren te beteugelen. Er werd niet bij gezegd dat het om Marokkanen ging.

Helemaal geen oorzaken

In de uitzending van 6 juni werd aangekondigd dat in Irak de 20-jarige Ali Bashar was aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in het Duitse Wiesbaden de 14-jarige Susanna te hebben vermoord.

De NOS vermeldde er niet bij dat Ali een asielzoeker en moslim is, dat het meisje Joods was en dat hij al eerder verdachte is geweest in een verkrachtingszaak.

In een ander item werd gezegd dat Nederlandse moslims steeds religieuzer worden. Presentatrice Dionne Stax zei dat dit volgens het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) deels komt vanwege de manier waarop in Nederland tegen de islam wordt aangekeken.

Onderzoeker Willem Huijnk van het SCP liet echter hoogstpersoonlijk op Radio 1 weten dat het bureau helemaal geen oorzaken heeft onderzocht.

Framen

Framen heet dat, en dat is wat anders dan journalistiek bedrijven, aldus Karskens.

Toen werd in Groot-Brittannië Tommy Robinson opgepakt. Hij deed bij een rechtbank verslag van het pedoschandaal rond een aantal moslimmannen die zich hadden vergrepen aan minderjarige Britse meisjes.

Dionne Stax: “Hij zorgt voor nogal wat ophef in Groot-Brittannië en daarbuiten, deze anti-islam activist Tommy Robinson. […] Zijn arrestatie maakt rechts-populistische bewegingen woedend.”

En de NOS-correspondent in Londen deed er nog een schepje bovenop: “Robinson provoceert voortdurend. Daarmee groeide hij in korte tijd uit tot een icoon op populistisch rechts.”

Het item werd zo geframed dat rechtse groepen zich verzetten tegen een gerechtelijke uitspraak. De reden waarom Robinson bij de rechtbank aanwezig was, bleef onderbelicht.

Geknipt

Maar het kan nog erger. Tijdens de uitzending van 5 juni was een item te zien over migrantengezinnen die worden gescheiden als ze de VS binnenkomen.

De NOS liet een fragment zien waarin president Trump zegt: “Dit zijn geen mensen. Dit zijn beesten. En we zetten er momenteel meer het land uit dan ooit tevoren.”

Het fragment bleek te zijn geknipt uit een conferentie op 16 mei waarin wordt gesproken over het terugsturen van bendeleden van MS-13.

Deze fout past naadloos in het Trump-bashen door de redactie van de NOS, stelt Karskens.

Miskleunen

Op 5 juni werd in de uitzending van Nieuwsuur aandacht besteed aan jongeren die vanuit Gaza vliegers oplaten en die aan de Israëlische zijde in brand zetten.

Ze zullen ermee doorgaan zolang Gaza bezet is, aldus de NOS. Maar Israël heeft Gaza in 2005 overgedragen aan de Palestijnse autoriteiten. Dus hoezo ‘bezet’?

Heb jij voorbeelden van miskleunen van de NOS? Dan kun je ze met link en duidelijk inhoudelijk commentaar opsturen naar [email protected].

Foto: Hannolans Wikimedia Commons

[The Karskens Times]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit artikel interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

31 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
RayOfLight
RayOfLight
7 jaren geleden

Tja het is treurig gesteld met de Nederlandse Omroep Stichting. Die niets anders dan een en dezelfde propaganda verkondigt dan de rest van de mainstream media. Standaard propaganda dus. Het hele Tommy Robinson verhaal is volkomen anders dan dat de media verkondigen. Eigenlijk jammer dat een ieder die tegen de gevestigde orde is direct als extreem-rechts wordt bestempeld. Dit zorgt er dan voor dat het Nederlandse volk niet weet wat er speelt. Wilders was in engeland die een demonstratie waarbij duizenden Engelsen aan het demonstreren waren. Daar waren ook shiks en moslims tussen. Het ging om de vrijheid van meningsuiting die onderhand zwaar onder druk in england staat. Hetzelfde zal ook in heel europa gebeuren als de mensen niet zien dat EU steeds meer een dictatuur wordt.

Het gaat niet om links of rechts , het gaat om vrijheid.

Maarten V
Maarten V
7 jaren geleden

Moeten we dan Trump ten top verheerlijken?

Nope! We kunnen beter kritisch en realistisch naar die bizarre man met narcistische trekjes kijken.

Trump schoffeert en bespuwd zijn tegenstanders ook voortdurend dus ook de non-believers mogen zijn doen en laten met een kritisch oog beoordelen. Ook als zakenman, voor zijn presidentschap stond hij daarvoor al bekend.

Met andere woorden hij vraagt er ook voortdurend om: zijn tweets zijn vaak dom en arrogant en hij verdraait de feiten naar zijn goeddunk om zichzelf als held te presenteren.

Alles wat tegen zijn visie is of kritisch is over hem, is volgens hem niets anders dan Fake News. Het liefst van al zou hij de persvrijheid aan banden willen leggen om zijn agenda doorvoeren, denk ik.

Uiteraard is er ook hier en daar een journalist met sensatiezucht die op zijn beurt de geruchten aandikt, we leven in een tijd van de sociale media, waar alles snel moet gaan, zeker wat primeurs betreft om zo meer lezers en volgers te krijgen. Met dubbelchecken (of driedubbel checken) wordt vaak daarmee halfslachtig ter werk gegaan. Echter dat is ook wat Trump daar aan zondigt in zijn tweets. Dus veel verschil maakt het niet uit. Alleen dat het bij hem harder opvalt door zijn machtspositie.

Jeff
Jeff
7 jaren geleden

Ik kijk naar de items op deze site en ik kijk naar msm, dit ter info. Dat de msm ons een bepaalde kant op dwingt, is een feit. Daar hoef je geen professor voor te zijn. Dat is niet alleen bij NOS, maar ook bij RTL , BRT, BBC en de US sh*t. Ze geven tegenwoordig bijna openlijk hun mening in het verhaal. Het kleuren van nieuws is echter wel iets van alle dag, dat komt omdat er een mens achter een item staat denk ik. Ook hier vind ik wel is een gekleurd bericht. Neem dat niet meteen als belediging, maar als menselijk. Ga een hongersnood in Biafra maar is relativeren.
Dat de msm hun nieuws gebruiken als propaganda is echter levens gevaarlijk. Het nut ervan is echter bewezen door o.a. dr. J.Goebels. Je zou verwachten dat enkele gerenommeerde kranten, nieuwszenders daar (zijn huis) jaarlijks een krans leggen… maar dat mag je dan weer niet zeggen. Ik dacht het ook alleen maar! Btw, die villa staat nog steeds te koop; inclusief bioscoop.

edwin
edwin
7 jaren geleden

misschien een tip, bij de NOS herstelrubriek hebben ze een rectificatie gezet.

PREDATOR
PREDATOR
7 jaren geleden

Zodra er het woord “Nederlandse” in een afkorting zit of nog erger ” Koninklijke” …dan weet je eigenlijk al dat het Fake of Scam is of dat je te veel betalen moet…ha ha. (Kpn,Nos enz)..
Ja,ook ik ben een trots inwoner van??pfff

Arwijn
Arwijn
7 jaren geleden

NOS kan beter zich beter Het CMA gaan noemen; Het Communistische Media Apparaat.

Frans2
Frans2
7 jaren geleden

Karskens is selectief en zoekt spijkers op laag water.
De reljeugd in Noordwijk zijn gewoon Nederlanders, maar sommigen met een agenda willen per sé dat hun Marokkaanse achtergrond genoemd wordt.

Als die Susanne uit Duitsland moslim geweest was, had Karskens dat ook willen vermelden?
Karskens suggereert hiermee een racistische moord omdat het meisje joods was, maar zolang dat niet bewezen is en er geen enkele aanwijzingen zijn, moet je dat weglaten, dat is correcte journalistiek.

De nos vermeldt op de website gewoon dat
” [Robinson] met zijn telefoon opnames had gemaakt van de aankomst van enkele Brits-Pakistaanse verdachten in een verkrachtingszaak. Dat is verboden in Groot-Brittannië en wordt beschouwd als verstoring van de rechtsgang.”
Hier wordt wél de Pakistaanse achtergrond vermeldt omdat dat de enige reden is waarom Robinson provoceert. Alweer: correcte journalistiek.

Binder
Binder
7 jaren geleden

Er was enkele weken geleden een item op de NOS over India. Moslims zouden bang zijn voor Hindus en hun moslimkledij niet meer dragen om niet meer op te vallen als moslim.
Wat de NOS ‘vergat’ te melden is dat veel moslimmannen in India een fake Hindu-identiteit aannemen om zo met Hindumeisjes te kunnen trouwen, die dan na het huwelijk de ‘verassing’ van hun leven krijgen: getrouwd met een moslim en verplicht tot bekering tot de islam.
Waarom zou de NOS-correspondent(e) nou zoiets verzwijgen? Wat is haar belang in het verzwijgen? Krijgt ze geld van moslimorganisaties? Of christenorganisaties? Want in India spannen moslims en christenen samen tegen Hindus, die vechten tegen de bekering door deze 2 godsdiensten.
Laatst lieten 2 bischoppen in India een brief rondgaan waarin ze beweren dat de Indiase democratie en vrijheid van meningsuiting in gevaar is. En dit doen ze elke keer wanneer de BJP – vooral gesteund door Hindus – aan de macht is. Wanneer de Congrespartij van hun lieveling – de zeer fanatieke christen Sonia Gandhi die zeer goede banden heeft met het Vaticaan – aan de macht is, hoor je de kerken niet over vervolging van Hindu organisaties door haar regering en het valselijk verklaren van Hindu organisaties als terroristische organisaties.
Zo wordt het publiek in India – alle grote media daar zijn in handen van christenen of moslims – maar ook die in Nederland belazerd doordat de beide kanten van het verhaal niet wordt verteld. Nooit wordt verteld. Want alleen hun waarheid is natuurlijk de enige echte waarheid.

Ron
Ron
7 jaren geleden

Het is zoals overal in de EU als het hun niet aanstaat moeten ze het beleid afkraken ook al is vrije handel een utopie die enkel China ten goede komt in het opkopen van technologie onder het mom van een overname met de gratis bijgedrukte yuang of het stelen van patenten en technologie.
Inmiddels zijn ze het verst gevorderd in het schenden van de privacy van de eigen bevolking en experimenteren ze er op los met hersenscans.
Wie een afwijkend denkpatroon heeft wordt uitgesloten. Geen huis ,geen toegang tot internet, blokkeren van eigen rekening,geen leningen enz..
Volgens mij stomen zij de overname van de ganse mensheid voor en zijn hun leiders de grote marionetten in een groter geheel of zijn zij het die deel uitmaken van de verborgen elite.

Peter 7
Peter 7
7 jaren geleden

Dat de nos niet vermeld dat het moslims, asielzoekers of Marokkanen zijn, is prima want dat doet niet ter zake. Het volk hoeft niet verder opgehitst te worden. Daar hebben we deze geblondeerde schreeuwlelijk voor. Dat de nos nauwelijks aandacht besteed aan de financiële politiek waardoor wij miljarden mislopen vind ik vele malen erger. Want dat is de dagelijkse realiteit en daar heeft iedereen met een kleine beurs last van. Maar ja, wie betaalt de rekening van de nos?
Trump kan wat mij betreft niet genoeg gebasht worden. Die lomperik wil ik niet eens president noemen.
Zelf zoek ik het nieuws bij onafhankelijke journalistiek waar academisch geschoolde journalisten werken. Daar betaal ik graag voor als je ziet welke misstanden zij aan het licht weten te brengen. Zij zijn zeker in deze tijd belangrijker dan leraren of doktoren en verdienen onze steun.
Dat sommigen onafhankelijke, realistische en logische journalistiek, waar ik de nos absoluut niet toe reken, links willen noemen vind ik droevig.

Peter 7
Peter 7
7 jaren geleden

Vandaag in de VK: De gemiddelde Nederlander geeft de nos het hoogste cijfer voor betrouwbaarheid.
Blijkbaar zijn heel wat mensen zeer te spreken over de nos.

ekseegese
ekseegese
7 jaren geleden

Zo lang mensen hun politieke stem blijven schenken aan bewezen leugenaars en bedriegers en zo lang mensen in grote getale blijven staren naar hun leugens op msm, zal de macht bij hen blijven. De mensen doen het nog steeds uit vrije wil door hardnekkige “onwetendheid”. Het kwartje is nog steeds niet gevallen.

dna
dna
7 jaren geleden

Ik durf wel moslim te zeggen. En ik durf christen te zeggen, jood etcetc ik durf ook nederlander, marokaan, antiliaan bijvoorbeeld te zeggen. Wat hun aan het doet zijn is pure eugenetica. Diversiteit is nu in ? maar dat blijkt racistisch. Het is gewoon weer iets uit de lade van de joden lijkt wel. Want waarom moeten wij huilen alleen voor hun? Ga weg die onzin. Als ik een bleekscheet wordt genoemd of belgen hebben van die leuke grapjes over nederlanders, of als vrouw heel vaak beledigd ben, zelfs heeeeel erg vaak ben geweigerd op grond van “POSITIEVE DISCRIMINATIE” maar niet op de stoep van meldpunt discriminatie staat als een zwakzinnige. SORRY, IK VERSCHIL JA

marco
marco
7 jaren geleden

Het verbaasd mij nog steeds dat mensen in de verdraaide feiten van onze media trappen!! Zijn die mensen dan zo kortzichtig,of willen ze niet weten dat deze wereld heel anders is dan gedacht?Want als je de duivelse agenda van de elite voor je ogen zich ziet ontvouwen,dan wordt je hier inderdaad niet gelukkig van,maar net zoals ik willen velen andere de waarheid weten,dit is ook onze planeet en ons recht.Ik ben helaas bang dat het steeds erger gaat worden,en we gaan het niet redden!!!
klinkt niet optimistisch maar wel realistisch!!Laten wij de waarheid gebruiken als schild zolang het gevecht nog duurt!!
Op een dag heeft iedereen door dat ze alle duizenden jaren zijn besodemieterd,laten wij, die de waarheid al wisten,deze groep hierin dan bijstaan!!

Aart
Aart
7 jaren geleden

Die verdomde linkse moslimknuffellaars voor een tribunaal gooien en jaren lang opsluiten en daarna verbannen naar het einde van de wereld.

Silbereye
Silbereye
7 jaren geleden

Onze NOB is afhankelijk van de regerende VVD (al jaren) deze instrueert zodoende deze en andere media wat wel en niet wenselijk is voor hun toko.
En het ziet er nu naar uit dat de burger een nieuwe uitdaging aan wil gaan om het oude regiem te kunnen
neutraliseren om het kwaad uiteindelijk te kunnen liquideren door achter nieuwe leiders te gaan staan.
Zoals Trumpf, Poetin etc.

Back to top button
31
0
We lezen graag je reactie!x