Een patiënt die aan de ziekte van Crohn lijdt heeft zijn artsen voor een raadsel gesteld. De man werd twee jaar lang behandeld, maar er zat weinig schot in de zaak.
Hij had last van allerlei klachten, waaronder erge buikpijn.
Toen de patiënt besloot om 40 dagen lang geen dierlijke producten meer te eten, verdwenen de klachten als sneeuw voor de zon.
Slechts 10 procent
De darmen van de man bleken na deze periode te zijn hersteld en hij hoefde geen medicijnen meer in te nemen.
Vermoed wordt dat de man herstelde omdat plantaardig voedsel bomvol vezels zit, die de darmgezondheid en -bacteriën ondersteunen.
Slechts 10 procent van de patiënten komt met behulp van conventionele behandelingen in remissie.
Operatie
De resterende 90 procent zit de rest van zijn of haar leven aan de medicijnen vast. Bovendien moet bijna de helft van de patiënten binnen 10 jaar na de diagnose een operatie ondergaan.
Wetenschappers die de patiënt hebben onderzocht hopen dat hun onderzoeksresultaten veel mensen met de ziekte van Crohn kunnen helpen.
Plantaardig dieet helpt ook bij andere aandoeningen
Eerder onderzoek heeft aangetoond dat een plantaardig dieet helpt om onder meer hartziektes, obesitas, diabetes en kanker te voorkomen.
Het onderzoek is gepubliceerd in het tijdschrift Nutrients.






Opnieuw een overwinning: rechter oordeelt dat overheid correspondentie over avondklok moet vrijgeven
‘Levensgevaarlijk hoe D66 fantaseert over escalatie van geweld en olie op het vuur gooit’
Italiaanse actrice schokt: ‘Stop met vaccineren en testen, weg met de mondkapjes!’
Zo kan het ook: 30.000 Italiaanse horecaondernemers negeren lockdown
Jensen ontleedt crisis: ‘Er klopt helemaal niks van. We zijn misleid’
Lijkwade van Turijn is bovennatuurlijk
Beeld VOC-legende valt van sokkel
Liet J.P. Morgan de Titanic met opzet zinken?
Nederlanders in de rij voor test coronavaccin: ‘4700 euro voor levenslange schade als je pech hebt’