We staan er weer mooi op. Nederland had de grootste toename (953 procent) in stroomprijzen van de EU ten opzichte van de eerste helft van 2022. Dat is dus bijna 1000 procent. Litouwen volgt op grote afstand met een toename van 88 procent. Gaaf land.
“Nederland is weer koploper in iets! Uiteraard in negatieve zin in plaats van positief,” merkt singer-songwriter Nicky Monreau op. “Knettergek dat we dit als inwoners toestaan!”
⚡#Electricity prices rose in 22 EU countries in first half of 2023
Largest increases:
🇳🇱The Netherlands (+953% compared with first half of 2022)
🇱🇹Lithuania (+88%)
🇷🇴Romania (+77%)Largest decreases:
🇪🇸Spain (-41%)
🇩🇰Denmark (-16%)
🇵🇹Portugal (-6%)👉https://t.co/MFF2S3DYz5 pic.twitter.com/72EXaHTobi
— EU_Eurostat (@EU_Eurostat) October 26, 2023
Gezwets over bestaanszekerheid
Fractievertegenwoordiger van FVD in Amsterdam Tanay Bilgin zegt tegen ministers Sigrid Kaag en Rob Jetten: “Goed gewerkt.”
“Nederland weer bovenaan. Ondertussen allerlei gezwets over bestaanszekerheid, maar deze prijs, van uw eerste levensbehoefte, is het gevolg van andermans groene droom die op uw kosten verwezenlijkt mag worden,” zegt journalist David Boerstra.
Zinloze en peperdure energietransitie
Deze schokkende cijfers van Eurostat laten zien wat het betekent om als Nederland voorop te lopen in de klimaatgekte: de stroomprijzen zijn hier ruim 10 keer zo hard gestegen als in andere EU-landen, reageert Forum voor Democratie.
“FVD wil stoppen met de zinloze en peperdure energietransitie. We moeten weer een rationeel energiebeleid voeren waarbij betaalbaarheid en betrouwbaarheid centraal staan,” vindt de partij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Waarom we cocaïne uit frisdrank haalden
‘RIP’: World Economic Forum wint de Canadese verkiezingen
België gaat Scientologykerk vervolgen
Helende hennep: het ideale volksmedicijn
Ze hebben gelogen over het vaccin: filmpje van 2 minuten laat zien hoe je bij de neus bent genomen
Natuurkundigen ontwikkelen trekstraal uit Star Trek
Waarom Wall Street niet blij is met Obama
11-jarige leerling ontmaskert ‘gezonde en lekkere’ schoollunches (video)
Censuur in overdrive: Facebook en Google drijven alternatieve media de grond in. U mag de waarheid niet weten