
Wetenschappers hebben de tijd teruggedraaid met behulp van een kwantumcomputer. Hun baanbrekende studie lijkt in strijd te zijn met de natuurkundige wetten.
Met behulp van elektronen en de kwantummechanica konden onderzoekers de tijd terugdraaien.
Het experiment is te vergelijken met biljartballen die na de start van het spel weer hun oorspronkelijke plek innemen.
Tijdmachine
De wetenschappers van het Moscow Institute of Physics & Technology (MIPT) hopen de techniek nu verder te verbeteren.
De ‘tijdmachine’ wordt beschreven in het tijdschrift Scientific Reports en bestaat uit een kwantumcomputer die is opgebouwd uit qubits.
Qubits zijn eenheden informatie die worden aangeduid met een ‘één’ of een ‘nul’, of een ‘superpositie’ van beide staten.
Oorspronkelijke staat
Tijdens het experiment veranderde het patroon van nullen en enen. Op dezelfde manier schieten de biljartballen na de start van het spel alle kanten op.
Met behulp van een programma werd de staat van de kwantumcomputer op een dusdanige manier veranderd dat de tijd als het ware werd teruggedraaid: van chaos naar orde.
De qubits werden op deze manier in hun oorspronkelijke staat teruggebracht.
85,5 procent
Tijdens het experiment rolden de ballen als het ware terug naar hun oorspronkelijke positie.
Met twee qubits was het terugdraaien van de tijd in 85,5 procent van de gevallen succesvol. Op momenten dat er drie qubits gebruikt werden, traden er meer fouten op.
Deze partijen willen niet weten waarom het aantal ambulanceritten plotseling sterk gestegen is
Zoon van medeoprichter WEF: ‘De WHO is géén gezondheidsorganisatie’
Kijk: politicus legt Amerikaanse Jaap van Dissel op de grill
Bill Gates zei het echt: ‘We hebben een digitaal vaccinatiepaspoort nodig’
Filmmaakster: “Situatie in Aleppo volstrekt anders dan in het Westen wordt voorgesteld”
BPOC2020 haalt uit naar De Jonge: u treedt de rechten van het Nederlandse volk met voeten
Zijn we allemaal slaven van Bilderberg?
Hoogleraar pakt Kaag stevig aan: ‘Het is echt stuitend’
HCQ (volgens De Jonge ‘kwakzalverij’) zorgt voor 53% minder IC-opnames