Online gamers hebben de structuur van een enzym van een aidsachtig virus ontcijferd waar wetenschappers zich al een decennium lang het hoofd over breken.
De ontdekking is in het blad Nature Structural & Molecular Biology gepubliceerd. Bij hoge uitzondering worden zowel gamers als onderzoekers genoemd als coauteurs.
Het onderzoek draait om een monomerisch enzym dat andere ketens van aminozuren afbreekt in de complexe moleculaire structuur van retrovirussen, een familie waar onder meer HIV aan toebehoort. Het onderzoeken van de structuur van eiwitten is cruciaal om verschillende aandoeningen te leren begrijpen.
In Foldit, een spel dat in 2008 is ontwikkeld door de Universiteit van Washington, worden gamers opgedeeld in groepen en proberen ze aminozuren, de bouwstenen van eiwitten, te ontvouwen.
Tot verbazing van de wetenschappers kwamen de gamers binnen drie weken met een accuraat model van het enzym. De ontdekking geeft nieuwe inzichten in bijvoorbeeld de behandeling van het menselijk immuundeficiëntievirus (HIV).
Het is naar verluid de eerste keer dat gamers een oplossing hebben bedacht voor een langslepend wetenschappelijk probleem. “We wilden zien of de menselijke intuïtie kon slagen waar geautomatiseerde methoden faalden,” zei Firas Khatib van de Universiteit van Washington in een persverklaring. “De vindingrijkheid van de gamers is een formidabele kracht die kan worden gebruikt om een hele serie wetenschappelijke problemen op te lossen.”
Mede-oprichter van Foldit Seth Cooper legde uit waarom gamers wel konden slagen waar computers faalden. “Mensen kunnen ruimtelijk denken, iets waar computers niet goed in zijn,” zei hij. “Computergames, wetenschap en berekeningen kunnen worden gecombineerd om vooruitgangen te boeken die eerder nog onmogelijk waren.”
Bron: Rawstory.com
Gerelateerd:
- Topwetenschapper Merck gaf aanwezigheid virussen in vaccins toe (video)
- Genees jezelf: Mediteer
- De invloed van Murdoch en vaccins op de mensheid
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Miljardenverspilling: helft geneesmiddelen wordt verkeerd gebruikt
Astronomen onderzoeken mysterieus object in de ruimte
Zorgelijk: gevaccineerden hebben uitgeput immuunsysteem en blijven JAREN na de prik nog spike-eiwit maken
Politiek leider: “Al Qaida en Osama bin Laden waren niet verantwoordelijk voor aanslagen op 9/11”
‘Als je door de boeken van Robin de Ruiter uit 2006 & 2011 bladert, begrijp je waarom hij monddood werd gemaakt’
Tijdreizigers zijn welkom op herdenkingsdienst Stephen Hawking. Maar hoe gaan we ze herkennen?
Koning Willem-Alexander doet lacherig over corona: ‘Dat is fake news’
Hoe het Veiligheidsepistemisch Complex kabinetsbeleid stuurt
Dijsselbloem en Rutte naar controversiële Bilderbergconferentie