Diverse inwoners van Eindhoven delen op sociale media een brief die ze van de gemeente hebben ontvangen. De brief gaat over een zero-emissiezone voor vracht- en bestelauto’s.
De gemeente Eindhoven zet stappen naar een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto’s in het gebied binnen de ring. Eindhoven wil een stad worden zonder uitlaatgassen en stimuleert ‘duurzame’ alternatieven zoals lopen, fietsen, openbaar vervoer en de elektrische auto.
De zero-emissiezone gaat ook gelden in ongeveer 30 andere steden in Nederland. Vanaf 1 januari 2025 moeten nieuwe bestel- en vrachtauto’s uitstootvrij zijn om toegang te krijgen tot deze zone.
Hallo @gem_Eindhoven, zijn jullie nu helemaal van de pot gerukt!!?#Ondernemers verplichten om elektrisch te gaan rijden, of verhuizen.
1. Mijn huidige bus wordt veel minder waard
2. Ik moet een nieuwe bus leasen, die minimaal 8 keer duurder is dan de bus die ik nu rijdt.
3.… pic.twitter.com/ctWZwu2XWM— Bobby ? (@BobbyvanW) November 15, 2023
Zijn jullie nu helemaal van de pot gerukt!?
Inwoners en ondernemers die nog op diesel, benzine, LPG en gas rijden, krijgen enkele jaren de tijd om over te stappen.
Ook X-gebruiker Bobby deelde de brief. Zijn bedrijf ligt binnen de ring van Eindhoven. “Zijn jullie nu helemaal van de pot gerukt!?” zegt hij tegen de gemeente.
“Ondernemers verplichten om elektrisch te gaan rijden, of verhuizen,” schrijft hij. De ondernemer moet een nieuwe bus leasen, die minimaal acht keer duurder is dan de bus die hij nu rijdt. Hij moet om de 300 tot 400 kilometer minimaal een half uur stoppen om te ‘tanken’ en kosten maken voor een laadpaal. “Tuig! Snel van tafel deze grote onzin!”
Absurde maatregel
Hij gaat samen met een ondernemersvereniging bezwaar maken tegen deze ‘absurde maatregel’.
Fractievoorzitter van FVD in Eindhoven Nicolas Knoester reageert: “Onze inwoners en ondernemers worden de dupe van dit anti-autobeleid. Schaf milieuzones af en voer zero-emissiezones nooit in.”
“Wáánzin van de Eindhovense gemeenteraad,” vindt topmodel Lonneke Engel.
Bezwaar maken kan hier.
Je kunt ook naar de inspreekavonden gaan. Die zijn op maandag 27 november en donderdag 30 november van 16.00 tot 21.30 uur op het stadhuis in Eindhoven.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Griezelige nieuwe videoclip Sabrina Carpenter zit bomvol occulte symboliek. Zo worden jonge meisjes gehersenspoeld door de elite
De beste tips om een dagje uit te plannen!
‘Verheerlijking van moslimterrorisme’ op Nederlandse tv wekt woede: ‘Het is knotsknettergek dat dit kan’
Hoe meditatie en gebed hersenactiviteit beïnvloeden (video)
Laatste kans om magische supermaan te zien
Deze 12 ‘oorlogshitsende’ partijen steunen het ‘naziregime’ in Oekraïne
Ontluisterend en confronterend: Dit is de werkelijke reden achter de Griekse crisis
‘De PvdA ontpopt zich tot een existentieel gevaar voor de samenleving’
Nederlandse influencers uit het vaccinatiecircuit pleiten synchroon voor vaccins, mondkapjes en testen: ‘Hallucinant’