In september vorig jaar trad oud-defensieminister Kajsa Ollongren toe tot het bestuur van Yalta European Strategy (YES). Er is nu hernieuwde aandacht voor de benoeming. Oprichter van deze club is de Oekraïense oligarch Viktor Pintsjoek. Als minister gaf Ollongren miljarden aan Oekraïne.
Financieel journalist Arno Wellens wees er eerder op dat miljardairs als Pintsjoek bezittingen stelen en die vervolgens onderbrengen in een buitenlandse vennootschap, bijvoorbeeld in Nederland. “Zo naai je Oekraïne dubbel en dat verklaart de armoede. Daarbij kunnen ze totaal corrupte dingen doen, die de regering dan door de vingers ziet. Daarna krijgen individuele ministers daar baantjes.”
Ollongren in 2024:
‘Stelt geen limiet’ aan Nederlandse steun aan Oekraïne: ‘We moeten alles op alles zetten’
Ollongren in 2025:
Werkt voor corrupte oligarch die het Oekrainse ministerie van Defensie adviseert
Nice. pic.twitter.com/8FfbZ2zxXV
— Mees Wijnants (@MeesWijnants) May 12, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Geen limiet
Ollongren zei vorig jaar dat ze ‘geen limiet stelt’ aan de Nederlandse steun aan Oekraïne. “We moeten alles op alles zetten.” Nog datzelfde jaar ging ze aan de slag voor de club van een corrupte Oekraïense oligarch.
“De zelfbenoemde moraalridders van D66 zijn muisstil,” merkt oud-Europarlementariër Rob Roos op. “Nederland pompte miljarden van ons belastinggeld in Oekraïne […] via toenmalig minister Ollongren. Ollongren deelt nu een bestuur met oligarch Viktor Pintsjoek (nota bene Oekraïne-adviseur!) in de Yalta European Strategy (YES).”

Het ruikt niet echt fris
Ik ben serieus benieuwd hoe al die geldstromen zijn gelopen destijds. En hoe het toezicht daarop was. Het ruikt niet echt fris. Maar nu hoor ik D66 niet, aldus Roos.
Journalist Joost Niemöller vraagt zich hardop af: “Waarom berichten de media hier niet over?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oud-Kamerlid Henk Krol: ‘Europa wordt veroverd, we staan erbij en kijken ernaar’
Verbazing over optreden Von der Leyen tijdens vertrouwensdebat: ‘Wat een freakshow’
Roland Pierik stopt met onderzoek naar vaccinaties: ‘Hij verlaat het zinkende schip’
Jezus-figuur verschijnt boven Colombiaanse stad. Dit opzienbarende filmpje houdt de gemoederen flink bezig
Peterselie en dille natuurlijk en veilig alternatief voor chemotherapie
Rusland verbiedt import genetisch gemodificeerd voedsel uit VS: “Grote klap voor Amerikaanse graankartel”
Kamer weigert debat over omstreden WEF-conferentie in Davos en dit zijn de redenen
Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen ondemocratisch: ‘De hele wereld lacht om wat daar gebeurt’
Arts kritisch over communicatie rond hantavirus: ‘Dit zouden virologen zoals Koopmans en Osterhaus moeten zeggen’