Een documentaire over de Witte Helmen, Syrische vrijwilligers die burgerslachtoffers van de oorlog bijstaan, viel in de prijzen tijdens de Oscar-uitreiking.
De prijswinnende Netflix-documentaire, geregisseerd door de Britse Orlando von Einsiedel, volgt vrijwilligers bij het uitvoeren van reddingsoperaties in Aleppo en tijdens hun training in Turkije.
De Syrische regering van Assad beschuldigde de groep ervan een front van Al Qaida te zijn en beweerde dat de groep filmmateriaal vervalst heeft.
Steunen
De filmpjes die de Witte Helmen maken worden gefinancierd door westerse overheden, aldus verslaggeefster Lizzie Phelan.
De Britse, Franse en Amerikaanse overheid hebben miljoenen geïnvesteerd in deze groep, merkt ze op. Ook Nederland betaalt mee.
De Witte Helmen worden ervan beschuldigd extremistische groeperingen te steunen die tegen de Syrische overheid strijden, waaronder Fateh al-Sham, voorheen bekend als Al-Nusra Front.
Niemand
Op internet circuleren vele foto’s en filmpjes van leden van de groep die zich inlaten met extremistische organisaties, zegt Phelan.
“Ik was in Aleppo op het moment dat het Syrische leger de stad heroverde op de oppositie en sprak met vele inwoners,” voegt ze toe. “Zij hadden geen goed woord over voor de organisatie.”
“Gewonden werden door deze mensen beroofd,” vertelde een man aan Phelan. “Sieraden werden afgepakt. Het zijn allemaal dieven.”
Camera’s
Een andere inwoner van Aleppo beschuldigde de Witte Helmen ervan zijn dochter opzettelijk te hebben gedood.
“Ze gaven haar een injectie vol lucht om haar te doden,” zei hij. “Ze zijn er niet om mensen te helpen. Ze werken alleen als de camera’s draaien.”
Schokkend
“Ze laten mensen onder het puin liggen en zeggen dat we ze er zelf maar onder vandaan moeten halen,” voegde hij toe.
Phelan vindt het buitengewoon schokkend dat deze beschuldigingen nog nooit zijn onderzocht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: journalist ontmaskert leugens en propaganda over Oekraïne
Kijk: Uitzending gestaakt nadat voedingsdeskundige live op tv flauwvalt
Indiase man heeft al 75 jaar niets gegeten of gedronken
Bilderberggroep maakt de dienst uit in Midden-Oosten. Deze journalist onthult duistere plannen
Ontsnappen neutronen naar spiegeluniversum?
Weduwnaar (79) lastiggevallen door ‘geest van overleden vrouw’
Tiener uit Sierra Leone doet experts versteld staan (video)
Erdogan zet poorten open en stuurt miljoenen vluchtelingen naar EU. Dit zijn uw nieuwe buren
Ondergrondse geheime bases vernietigd, geen buitenaardse invasie onder valse vlag