Minister De Jonge wil de 2G-aanpak gaan invoeren. Het protest tegen dit plan klinkt steeds luider. Er komen nu zelfs kritische geluiden vanuit de farmaceutische industrie. Zo zegt Didier Meulendijks, Scientist Director bij vaccinmaker AstraZeneca, dat hij zich aansluit bij de medisch-wetenschappelijk professionals die zich zorgen maken en uitspreken over het beleid ten aanzien van de QR-codes.
“De QR- en zo meteen 2G-maatschappij die opgetuigd wordt en waarmee op grote schaal mensen worden uitgesloten op basis van vaccinatiestatus, is niet alleen moreel verwerpelijk, maar ook vrijwel niet wetenschappelijk te onderbouwen,” schrijft Meulendijks op social media.
Hij wijst erop dat de coronavaccins al snel geen relevant effect meer hebben op de verspreiding van het virus. “Daarmee vervalt elke rechtvaardiging voor de voorgestelde QR-maatschappij waarin mensen – waaronder alle kinderen vanaf 12 jaar – worden gedwongen tot vaccinatie om deel te kunnen nemen aan het normale maatschappelijk leven.”
De wereld op z’n kop
Het idee achter de 2G-aanpak is dat gevaccineerde mensen het virus vaker verspreiden dan geteste ongevaccineerden en dat ongevaccineerde mensen daarom beschermd moeten worden met 2G om op die manier ziekenhuisopnames te verminderen. “De wereld op z’n kop,” stelt Meulendijks.
Het buiten de maatschappij sluiten van de groep QR-loze Nederlanders op basis van vaccinatiestatus is niet ethisch te verantwoorden en leidt tot sociale en maatschappelijke schade die niet te overzien is, benadrukt hij.
Geen voornemens
“Vanwege het onwetenschappelijke karakter van dit beleid en de maatschappelijke schade die er mijns inziens mee wordt aangericht, vind ik het belangrijk om mij uit te spreken,” aldus Meulendijks.
Het kabinet mikt op een invoering van het 2G-systeem over drie weken. Enkele weken geleden beweerde demissionair premier Rutte nog dat ‘er geen voornemens zijn’ om 2G in te voeren.
Belangrijke mededeling van de Scientist Director, Global Development Oncology bij AstraZeneca.https://t.co/puPgJ9dtq5#2GWeigeraar #QRWeigeraar pic.twitter.com/jdheFULQCC
— Marianne Zwagerman (@mariannezw) November 14, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kuiken gekozen als fractieleider PvdA: ‘Dit is dé snelste manier om de partij te decimeren’
Oud-profvoetballer: ‘Hoeveel sporters moeten er nog in elkaar zakken voordat er een onderzoek komt?’
Thierry Baudet: ‘Dit is het moment dat wij moeten zeggen: dit hele regime moet neer’
‘Bouwwerken gevonden op Mercurius’
Mysterieuze graancirkels verschijnen in Amerikaans korenveld
Dit zijn de (geheime) plannen van de VN en Kissinger rond bevolkingsbeheersing: ‘Het is nog lang niet gedaan
Britse schrijfster ontsluiert de duistere geheimen van de voedselindustrie
Zijn planten intelligenter dan we dachten?
Van Meijeren laat letterlijk zien hoe gruwelijk dit D66-voorstel is, maar de burger mag de harde waarheid niet zien