Er circuleert een theorie op internet die de Rothschilds linkt aan de ramp met de Titanic en de creatie van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. Business Insider duikt in de wereld van de complottheorieën.
Aan boord van de Titanic waren drie rijke mannen, Benjamin Guggenheim; Isa Strauss en David Astor, die bij de ramp zijn omgekomen. Het steenrijke drietal zou tegen de nieuwe Federal Reserve Bank zijn geweest.
De Titanic zonk in 1912 en de Federal Reserve werd in 1913 opgericht. Volgens de theorie is er een verband tussen de dood van de drie mannen en de weerstand die ze hadden tegen de Fed.

Op YouTube is een filmpje te vinden waarin wordt geclaimd dat de inspiratie voor de ramp met de Titanic werd gehaald uit het 19e-eeuwse boek ‘Futility, or the Wreck of the Titan’. Het boek werd 14 jaar voor de ramp en 10 jaar voor de bouw van het schip gepubliceerd.
Rond april 1912 zouden alle tegenstanders van de Federal Reserve uit de weg zijn geruimd. In december 1913 werd de Fed opgericht, aangestuurd door de bankierselite die de mensheid tot slaaf wilde maken, aldus de video.
J.P. Morgan
Er zijn verschillende versies van de theorie. Volgens één versie waren de drie mannen tegen de federale inkomstenbelasting, volgens een andere was de orde der Jezuïeten erbij betrokken. J.P. Morgan, de investeerder die een bank oprichtte die nog altijd zijn naam draagt, zou ervoor hebben gezorgd dat de mannen aan boord kwamen en vervolgens het schip hebben laten zinken.
Morgan was betrokken bij de oprichting van de Federal Reserve en tevens eigenaar van de rederij International Mercantile Marine, waar de White Star Line, bekend van de Titanic, onder viel. Er zijn ook mensen die zeggen dat de Titanic niet kan zijn gezonken door een aanvaring met een ijsberg.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Erg indrukwekkend om te zien: tiener bouwt werkende kernfusiereactor in thuislab
Dochter Lord Rothschild: geen enkele regering of koning zou oorlog overwegen zonder steun van de Rothschilds
“Het moet echt niet gekker worden”
Reclamespotjes maken ongelukkige kinderen materialistisch
Talloze mensen verklikken buren: ‘we leven toch niet in oorlogstijd?’
Ik heb nog nooit zoiets gezien. Archeologen doen verbazingwekkende vondst in verborgen kamer in Egyptische tombe
Oud-Europarlementariër noemt goede doelen oplichting: ‘Mensen betalen 150 euro per jaar voor salaris dikbetaalde directies’
Onderzoeksjournalist ziet link tussen terroristische aanslag in New Orleans en CIA
Campagnemanager Trump sluit vervolging ‘crooked Hillary’ niet uit