BBB gaf na een interruptie van fractievoorzitter van FVD in de Eerste Kamer Johan Dessing toe dat ze door willen gaan met het klimaatbeleid.
FVD vindt dat schokkend en wijst erop dat dit desastreuze gevolgen heeft voor de agrarische sector. “De BBB is er niet voor de boeren.”
“Wow! Niet te geloven!” zegt voormalig FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Schokkend, BBB geeft na interruptie van @dessingjohan in de Eerste Kamer toe dat ze door willen gaan met het klimaatbeleid.
Dit heeft desastreuze effecten voor de agrarische sector. De @BoerBurgerB is er niet voor de boeren. #FVD pic.twitter.com/pzUJn70QBE
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) February 12, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Over kiezersbedrog gesproken
Hij richt zich vervolgens tot BBB-voorvrouw Caroline van der Plas: “Wat is er gebeurd? Voor jullie is nu de klimaatscam, het bestrijden van een volstrekt fictieve ‘klimaatcrisis’, Agenda 2030 dus, zo belangrijk dat jullie zelfs onze boeren hiervoor willen opofferen? Hoe dan? Over kiezersbedrog gesproken!”
BBB wil 5 miljard euro uittrekken om de boeren te helpen klimaatbeleid uit te voeren. Denk aan fossielvrije voertuigen, CO2-berging, enzovoorts.
“Is het niet beter om het klimaatbeleid af te schaffen zodat de boeren kunnen boeren?” vroeg Dessing aan BBB-senator Panman.
Ondergeschikt
Die zei dat de BBB-fractie zo goed mogelijk wil zorgen voor de aarde, ‘zodat we een leefbare omgeving hebben voor toekomstige generaties’. “Klimaat daar leven wij in, dus daar moeten we ook goed voor zorgen.”
We moeten niet het klimaatbeleid per definitie in de prullenbak schuiven, stelde Panman. “De BBB staat achter de route van deze regering zoals vastgelegd in het regeerakkoord, en het klimaatbeleid maakt daar onderdeel van uit.”
Dessing: “Ik constateer dat de levensvatbaarheid van de boerensector voor BBB ondergeschikt is aan het klimaatbeleid.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Astronomen ontdekken mysterieus object aan rand van zonnestelsel. Leidt dit ons naar Planeet X?
‘Mede door de PVV gaan er nu zo’n 200.000 bedrijven failliet’
“George Soros zit achter informatieoorlog tegen Rusland en nepnieuws”
Michael Moore ontmaskert klimaatbeweging in gratis film. Vergeet alles wat je dacht te weten over groene energie
EU stelt economische belangen boven volksgezondheid. Dit is waarom onze kinderen hier een hoge prijs voor gaan betalen
Geestelijke gezondheid Europese jongeren ‘bijzonder zorgwekkend’. Zo erg is de situatie in Nederland
Maker onafhankelijke film over Nieuwe Wereldorde dood gevonden in woning
Vreemde levensvormen in mijn wijzen op ‘ondergronds Galapagos’ op kilometers onder het aardoppervlak. Is hier schaduwleven?
De Taliban wilden zich overgeven, maar dat mocht niet van minister Rumsfeld. Journaliste onthult hoe de pers de oorlog gaande houdt