Bij vier goede doelen verdiende de directeur vorig jaar meer dan een minister, schrijft de Volkskrant. De krant onderzocht de beloning van directeuren van 40 grote goede doelen.
Bij het Prins Bernhard Cultuurfonds (Adriana Esmeijer, 157.879 euro), het Oranje Fonds (Ronald van der Giessen, 156.849 euro), KNGF Geleidehonden (Ellen Greve, 154.000 euro) en KWF Kankerbestrijding (Michel Rudolphie, 152.000 euro) verdiende de directeur vorig jaar meer dan de balkenendenorm.
Bij KNGF Geleidehonden werd het plafond overschreden doordat de directeur een bonus kreeg. Ellen Greve kreeg een ‘eenmalige bijzondere beloning’ van 18.500 euro. Haar basissalaris (131.500) was al hoger dan het maximum van de schaal waar het KNGF onder valt.
Behoorlijk slecht
Het Prins Bernhard Cultuurfonds en het Oranje Fonds zeggen in een reactie dat ze ‘hybride fondsen’ zijn. Ze halen niet alleen geld op bij donateurs, maar beheren ook grote vermogens die geschonken zijn. Dat rechtvaardigt volgens de organisaties een hogere beloning.
KWF Kankerbestrijding geeft als verklaring voor het hoge salaris dat de directeur vaak uit de medische sector komt, waar de beloningen hoger zijn.
Hoogleraar Theo Schuyt reageert: “Bij goede doelen moet ik als kritisch hoogleraar steeds weer antwoord geven op geijkte vragen over de strijkstok, de salarissen en of het geld wel goed terecht komt. Als dat jaar in jaar uit voortduurt, dan doe je het als sector behoorlijk slecht.”
Niet wenselijk
Voorzitter Jan van Berkel van Goede Doelen Nederland noemt een hoger inkomen dan de wettelijke norm ‘niet wenselijk’. “Een maximum is een maximum,” zegt hij in de krant.
De directeuren van het Prins Bernhard Cultuurfonds, het Rijksmuseum en Natuurmonumenten schreven afgelopen maand nog in Het Financieele Dagblad: “Nergens geven mensen zo veel aan goede doelen als in Nederland.”
Nu weet je dus bij wie je geld terecht komt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Ebola-slachtoffers staan op uit de dood”
Aantal UFO-meldingen schiet wereldwijd omhoog in 2012
Epidemioloog onthult: Deep State runt de boel, de president is slechts op bezoek
Saoedische krant ontmaskert roofzuchtige families die uit zijn op wereldheerschappij. Dit zijn ze
‘Ze zijn in paniek, inclusief verrader Rutte, Ursula von der Leyen en de drie leiders Macron, Merz en Starmer’
Filmpje: Aartsbisschop laat zich volledig gaan en doet bizarre onthullingen
Wetenschappers hopen met Large Hadron Collider binnen enkele dagen contact te maken met parallel universum
‘Extreme zonnestorm oorzaak volksopstand Londen’
Nieuwe studie: Kinkhoest maakt enorme comeback door gevaccineerde mensen