Tientallen Nederlandse kinderen die met het vaccin Pandemrix zijn ingeënt tegen de Mexicaanse griep hebben de chronische slaapziekte narcolepsie gekregen. Dat heeft de directeur van het Nederlands bijwerkingencentrum Lareb Agnes Kant donderdag gezegd in Radio EenVandaag. Vooral kinderen in de leeftijd van nul tot vijf jaar hebben het vaccin gekregen.
Narcolepsie is een ziekte waarbij mensen plotseling in slaap kunnen vallen. Bij het Lareb zijn op dit moment ongeveer 20 meldingen binnengekomen. De Narcolepsie Stichting is van nog eens 29 gevallen op de hoogte. In mei sprak het Lareb nog van zeven meldingen van narcolepsie als gevolg van een inenting tegen de Mexicaanse griep.
Kant dringt aan op onderzoek naar het verband tussen Pandemrix, dat is ontwikkeld door farmaceut GlaxoSmithKline, en de chronische slaapziekte. Volgens haar is het moeilijk om aan te tonen of de ziekte echt door het vaccin komt. In de uitzending noemde ze het ‘niet uitgesloten’.
Finse onderzoekers brachten voor het eerst naar buiten dat het vaccin een zorgwekkende bijwerking heeft. Opvallend veel tieners kregen narcolepsie en wetenschappelijk onderzoek wees op een verband.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Hillary Clinton tot over haar oren betrokken bij westerse samenzwering tegen Gaddafi en zijn gouden dinar”
Oekraïnedebat krijgt bizarre wending: ‘Verbijsterend wat er zojuist gebeurde in de Kamer’
Wat er niet klopt aan de ‘massaslachting in Boetsja’
Trump waarschuwt Amerikaanse senatoren ‘die uit zijn op Derde Wereldoorlog’
Peter Siebelt legt uit: waarom de AZC-crisis géén toeval is
De realiteit van onze dromen
Deze nieuwe telescoop gaat zoeken naar Planeet X
Ze hebben 9/11 laten gebeuren. Een waslijst aan dingen die niet kloppen
Veel giftige pesticiden in groente en fruit