De nieuwe wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten, ook wel de sleepwet genoemd, maakt het voor de overheid vanaf 2018 mogelijk om massaal communicatie af te luisteren.
Zondag hield Arjen Lubach een vlammend betoog tegen deze privacyschendende wet in de ‘strijd tegen terreur’.
Hoewel de wet er gaat komen, kunnen we er nog wel ons ongenoegen over uitspreken in een raadgevend referendum, aldus de presentator van het programma Zondag met Lubach.
De initiatiefnemers van dit referendum hebben al meer dan 100.000 handtekeningen binnengehaald.
Vasthouden
De nieuwe wet maakt het mogelijk dat geheime diensten drie jaar informatie van jou kunnen vasthouden.
Ter vergelijking mogen Duitse en Britse inlichtingendiensten die gegevens respectievelijk 90 dagen en zes maanden opslaan.
“Jouw informatie staat straks op de servers van minister Plasterk,” zei Lubach. “Iedereen met een computer is hierop tegen.”
Flink oprekken
Onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens, het College voor de Rechten van de Mens en de Raad van State hebben hun zorgen al geuit over de nieuwe wet.
“We kunnen niets meer tegen de wet doen,” zei Lubach. “Stel ons gerust 007 Plasterk, want iemand met slechte intenties kan deze wet in de toekomst flink oprekken.”
Erg vaag
Plasterk, de baas van de AIVD, zegt dat we ons geen zorgen hoeven te maken, maar de controle over de sleepwet blijft erg vaag.
Wil je een referendum over de sleepwet? Teken dan hier.
Bekijk het fragment hieronder:
[VPRO]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






We moeten complotdenkers niet wegzetten als paranoïde gekken. Deze socioloog legt uit waarom
Ierse tieners bedenken revolutionaire manier om gewasopbrengst te verhogen
Kijk: dit soort ‘feitenvrije onzin’ over de woningcrisis wordt in verkiezingstijd rondgepompt op tv
Thierry Baudet teruggefloten om ‘antisemitische’ tweet: ‘Knettergek’
Geheime opnames: functionaris Amerikaanse FDA wil ‘nazi-Duitsland’-register voor ongeprikten
In Den Haag is de klimaatsharia ingevoerd: adverteerders fossiele brandstoffen riskeren tot 3 maanden CEL
Bericht over massale kinderontvoeringen door Oekraïense autoriteiten roept vragen op
Plan voor enorm systeem voor gezichtsherkenning baart zorgen: ‘Dit was toch een complottheorie?’
Diepe staat heeft nu ook Trump in zijn macht. Deze professor toont hoe het zit