Maandag zijn overal in het land acties tegen de ingrijpende stikstofplannen van het kabinet. Protesterende boeren hebben in het land onder meer distributiecentra van supermarkten geblokkeerd.
Maandagochtend is daarnaast de ingang van het Mediapark in Hilversum bij de Mies Bouwman-boulevard geblokkeerd met boomstammen. Volgens een woordvoerder van de NPO heeft de actie geen gevolgen voor de uitzendingen.
Boeren blokkeren de toegang tot het Mediapark in Hilversum. pic.twitter.com/zYgu1xM51H
— Hans de Vreij (@hdevreij) July 4, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Getoeter te horen in live-uitzending
Vorige week was ook een protestactie van boeren bij het Mediapark. Toen hield een groep van tientallen boeren enkele uren een verrassingsactie, waarna de NOS de ingangen van het gebouw sloot waar nieuwsuitzendingen worden verzorgd. Het getoeter van de trekkers was te horen in de live-uitzending op NPO Radio 5.
Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma (D66) schreeuwt moord en brand om de boerenblokkade. “Het Mediapark wordt geblokkeerd door boeren. Wegwezen daar: geen blokkades, intimidaties of bedreigingen richting journalisten (en anderen)!” twittert Sjoerdsma. Alleen mensen die hem volgen, kunnen reageren op zijn tweet.
Net terug van #Mediapark Sfeer is gemoedelijk. Agenten sympathiek. Boeren heel sympathiek.
Zeg ze even goedendag als je er langsfietst of show support. Maak een praatje. #Boerenopstand pic.twitter.com/q4csYzFdOV— Jan (@Rumpelstunzchen) July 4, 2022
Terreuraanslag
Het Kamerlid krijgt veel kritiek. “Paar blokjes haardhout bij het Mediapark afgeleverd en D66 doet weer alsof er een terreuraanslag is,” reageert columnist Marianne Zwagerman.
Neuroloog Jan Bonte schrijft: “Over volksvertegenwoordigers gesproken: daar houdt Sjoerdsma niet van. Dus reageren mag niet. Dit is net zo’n held als zijn collega Tjeerd de Groot: klappen voor Zelenski, maar bang voor zijn eigen schaduw.”
“Ik vind dat een prima actie,” zegt arts Maarten Vasbinder.






Brandend object boven IJsselmeer onderdeel van wapentest
D66 wil grondeigenaren dwingen windmolens toe te staan. ‘Deze anti-democraten zijn helemaal gek geworden’
Nieuwe omroep Ongehoord Nederland moet ‘verstikking van zeer eenzijdige NPO’ gaan verbreken. Nu is het tijd voor verandering: help jij mee?
Grote geheime tunnel ontdekt onder piramide. Gaat deze naar de ‘onderwereld’, waarboven goden werden gecreëerd?
Vele honderden bomen gekapt bij Borssele vanwege windpark. Dit vinden de lokale bewoners ervan
VS deed wat het kon om terreurgroep IS in Syrische stad te helpen. Hezbollah-leider laat van zich horen op tv
Er zijn meer dan een miljoen mensen met een angststoornis in Nederland. Toch is de oplossing eenvoudiger dan je denkt
Medialeugens doorprikt: ‘Het niveau van De Stentor: steeds beroerder’
Hoe twee steenrijke broers, met Nederlandse roots, de macht in Amerika kopen