Maandag zijn overal in het land acties tegen de ingrijpende stikstofplannen van het kabinet. Protesterende boeren hebben in het land onder meer distributiecentra van supermarkten geblokkeerd.
Maandagochtend is daarnaast de ingang van het Mediapark in Hilversum bij de Mies Bouwman-boulevard geblokkeerd met boomstammen. Volgens een woordvoerder van de NPO heeft de actie geen gevolgen voor de uitzendingen.
Boeren blokkeren de toegang tot het Mediapark in Hilversum. pic.twitter.com/zYgu1xM51H
— Hans de Vreij (@hdevreij) July 4, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Getoeter te horen in live-uitzending
Vorige week was ook een protestactie van boeren bij het Mediapark. Toen hield een groep van tientallen boeren enkele uren een verrassingsactie, waarna de NOS de ingangen van het gebouw sloot waar nieuwsuitzendingen worden verzorgd. Het getoeter van de trekkers was te horen in de live-uitzending op NPO Radio 5.
Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma (D66) schreeuwt moord en brand om de boerenblokkade. “Het Mediapark wordt geblokkeerd door boeren. Wegwezen daar: geen blokkades, intimidaties of bedreigingen richting journalisten (en anderen)!” twittert Sjoerdsma. Alleen mensen die hem volgen, kunnen reageren op zijn tweet.
Net terug van #Mediapark Sfeer is gemoedelijk. Agenten sympathiek. Boeren heel sympathiek.
Zeg ze even goedendag als je er langsfietst of show support. Maak een praatje. #Boerenopstand pic.twitter.com/q4csYzFdOV— Jan (@Rumpelstunzchen) July 4, 2022
Terreuraanslag
Het Kamerlid krijgt veel kritiek. “Paar blokjes haardhout bij het Mediapark afgeleverd en D66 doet weer alsof er een terreuraanslag is,” reageert columnist Marianne Zwagerman.
Neuroloog Jan Bonte schrijft: “Over volksvertegenwoordigers gesproken: daar houdt Sjoerdsma niet van. Dus reageren mag niet. Dit is net zo’n held als zijn collega Tjeerd de Groot: klappen voor Zelenski, maar bang voor zijn eigen schaduw.”
“Ik vind dat een prima actie,” zegt arts Maarten Vasbinder.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Politiek leider: “Al Qaida en Osama bin Laden waren niet verantwoordelijk voor aanslagen op 9/11”
In Nederland zijn er ook duistere constructies zoals bij USAID, maar dat is staatsgeheim: ‘Bizar!’
Er is iets mis met de manier waarop wij leven. Waarom je depressief of angstig bent (en wat je eraan kunt doen)
Britse bisschop spreekt zich uit: ‘Rusland is laatste obstakel voor nieuwe wereldorde’
3 klimaatwetenschappers vegen in deze video de vloer aan met de kersverse ‘klimaatpaus’ Frans Timmermans
Klokkenluider: 45.000 doden door coronavaccins, rechtszaak tegen overheid
‘Kennedy en Eisenhower hadden ontmoetingen met buitenaardsen’
Zwarte gat in zorg gevonden. Als je dit leest snap je ineens waarom het financieel zo slecht gaat met zorginstellingen
Reïncarnatie: waar gaan de zielen van dode mensen naartoe?