Binnenland

Spanningen in Loosdrecht lopen op, Romeo’s ‘nog nooit zolang in beeld’: ‘Dit zijn beelden die de NOS niet laat zien’

Help ons door deze info met je vrienden op je social media te delen!

De demonstratie tegen de komst van een asielzoekerscentrum (AZC) in Loosdrecht is dinsdagavond gepaard gegaan met een grote politie-inzet, oplopende spanningen en meerdere aanhoudingen. Journalist Jonathan Krispijn deed op YouTube uitgebreid verslag van de avond, waarbij vooral de inzet van undercoveragenten — zogenoemde “Romeo’s” — centraal stond.

De gemeente had vooraf een noodverordening ingesteld voor delen van Loosdrecht. Daarnaast gold een veiligheidsrisicogebied, waardoor politie extra bevoegdheden kreeg. Rond het gemeentehuis en in de omgeving waren ME-eenheden, politievoertuigen, een helikopter en later ook een waterkanon aanwezig.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Demonstranten voelen zich beperkt

Aan het begin van de avond was de sfeer relatief rustig. Demonstranten verzamelden zich in een aangewezen vak buiten het gebied waarvoor de noodverordening gold. Er werd muziek gedraaid en er werden leuzen geroepen tegen de komst van het AZC.

In gesprekken met Krispijn uitten meerdere aanwezigen hun onvrede over de maatregelen van de gemeente en de politie. Volgens hen zijn eerdere bezwaren tegen het opvangcentrum genegeerd en wordt het demonstratierecht nu verder ingeperkt.

Een demonstrant stelde dat “alle democratische handvatten” al waren gebruikt en sprak van een situatie waarin de overheid “de asielzoekers door de strot drukt”. Anderen spraken over controleposten en afgesloten wegen alsof Nederland “terug in de tijd” gaat.

Politieoptreden leidt tot irritatie

Gaandeweg de avond namen de spanningen toe. Demonstranten reageerden zichtbaar geïrriteerd toen politievoertuigen dichterbij kwamen en ME’ers zich rondom de groep opstelden. In de video is te zien hoe aanwezigen agenten verwijten de situatie onnodig op scherp te zetten.

Meerdere demonstranten beweerden dat zelfs wijkagenten intern hebben gewaarschuwd dat bepaalde politiebewegingen provocerend werkten. Volgens aanwezigen wilden sommige mensen juist naar huis gaan op het moment dat de politie opnieuw dichterbij kwam rijden.

Achtervolgingen en inzet van “Romeo’s”

Een opvallend onderdeel van de reportage is de uitgebreide aandacht voor undercoveragenten in burger, vaak “Romeo’s” genoemd. Krispijn en zijn cameraman volgen deze agenten langdurig terwijl zij zich tussen groepen demonstranten bewegen en achter personen aanrennen.

In de video zijn meerdere momenten te zien waarop de undercoveragenten plotseling in actie komen na vuurwerkincidenten. Zij rennen door grasvelden, stegen en bosjes in een poging verdachten aan te houden. Op verschillende momenten worden mensen omsingeld of opgejaagd.

Krispijn noemt de beelden uitzonderlijk en zegt dat de Romeo’s “nog nooit zolang in beeld zijn geweest”. De verslaggeving krijgt daarbij soms een ironische toon, waarbij hij de agenten vergelijkt met een “bijzondere diersoort”.

Dit zijn “beelden die de NOS niet laat zien”, aldus Krispijn.

Waterkanon ingezet

Later op de avond escaleert de situatie verder. In de video is te zien hoe vuurwerk opnieuw richting politie wordt gegooid, waarna het waterkanon wordt ingezet. Demonstranten vluchten daarop uiteen richting omliggende straten.

Ook zijn beelden te zien van politie-eenheden die groepen achtervolgen. Volgens Krispijn werden meerdere personen aangehouden.

Ondanks de onrust bleef een deel van de aanwezigen benadrukken dat de demonstratie vreedzaam begon en dat de escalatie vooral ontstond door de zware politie-inzet.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 11 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

21 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Freefighter
Freefighter
1 uur geleden

Ik denk dat het moment is aangebroken, dat deze agenten/romeo’s (oftewel burgers in een pakje met een opdracht) moeten gaan nadenken aan welke kant ze staan. Zijn ze voor het volk of voor de overheid/islamisering….

T,A
T,A
54 minuten geleden

schijbaar zijn ze in paniek omdat loosdrechters niet opgeven.
dat ze een voorbeeld worden voor de rest van de bevolking met de zelfde problemen .

vandaar steeds strenger beleid.
het is voor het beleid belangrijk om dit de kop in te drukken met alle gevolgen van dien.

ze maken het de beleidsmakers te moeilijk.
triest dat er zo met het volk en belastingbetalers omgegaan word.

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
53 minuten geleden

En dan te bedenken dat ze het bestaan van deze agressievelingen eerst glashard ontkende de politiek.

Pieter
Pieter
53 minuten geleden

Ik begrijp niet dat we in Nederland systematisch gemaskerde stoodtroepen toestaan. De breekt elke vorm van recht en wetgeving ooit gemaakt. Natuurlijk alle mensenrechten. Er zijn verantwoordelijken voor dit en die horen ALLEN thuis in het ICC in Den Haag. Punt uit.

jessie nameles
jessie nameles
52 minuten geleden

altijd hetzelfde geouwehoer als je tegen het beleid ingaat !!! eerst rammen ze het door je strot en als je er tegen in verzet komt word je in elkaar gemept door een stel doorgesnoven romeo,s. laat ze maar referenda,s houden wat t volk wel of niet wilt , maar dat durven onze democratie verdedigers zoals iedere beleidmaker zich noemt niet !!!

Andre Breems.
Andre Breems.
49 minuten geleden

Er zitten altijd stille tussen de demonstranten die de gestapo’s bericht geven wie er opgepakt moet worden.
En die waterwerper mag alleen gebruikt worden op groepen en niet op eenlingen maar daar hebben de Staatsmaffia loopjongens schijt aan want die worden wel beschermd door hun baasje.

Geurtje
Geurtje
48 minuten geleden

Geen enkel respect voor deze zogenaamde romeo’s ! Wat lafhartig volk !

Greet Resist
Greet Resist
43 minuten geleden

het nieuws gaat de hele wereld over;

In the Dutch small town of Leusden (8,600 inhabitants), the plan to accommodate 110 adult male asylum seekers triggered massive protests.

The accommodation was to be built right next to the hockey club for young girls!”

https://t.me/CIG_telegram/75399

Vrede zij met ons
Vrede zij met ons
41 minuten geleden

Als straatbende gekleed en zich ook zo gedragende, hebben de Romeo’s een intimiderende rol naar de demonstranten toe. Iedereen die hen voor de voeten loopt,
krijg een flinke duw of….wordt in een busje gesleept.
Leve de democratie! (maar niet heus)

Bink
Bink
26 minuten geleden

Romeo’s het nieuwe kwaad niet uit te roeien.
Simpelweg omdat er veel geld/macht achter zit.
Mensen bedenk goed geweld lokt als tegenreactie steeds meer geweld uit.
Aan het nieuws te horen begint het op steeds meer plaatsen in Nederland onrustig te worden.
Jammer er zijn uiteindelijk alleen maar verliezers.

Inhetmeer
Inhetmeer
19 minuten geleden

Zoek de verantwoordelijken voor de opbouw van die asielzoekers centra maar eens op in de website van je gemeente. Wedden dat die namen zwart gelakt zijn?!……. net als in die Epstein files?…… waarin òòk zoveel verborgen gehouden wordt op dezelfde manier?!

Zum kotzen.

Stemmen doe ik nooit meer. Je wordt toch belazerd waar je bij staat. We hebben die ongekozen burgemeestersbende òòk door onze strot gewrongen gekregen. Stuk voor stuk meelopertjes van dat WEF tuig.

Goedschiks of kwaadschiks
Goedschiks of kwaadschiks
19 minuten geleden

Romeo’s kunnen beter een andere naam krijgen. De stichters ofzo, want dat is hen taak. Uit de hand laten lopen zodat het narratief de teugel (vrijheid) aan kan trekken en meer vrijheidsberoving kan toevoegen om zo de agenda te dienen. Plus de opinie van mensen die tv kijken wordt zo gemanipuleerd. Dit zijn geen asielzoekers, dit zijn mannen van militaire leeftijd die Nederland moeten ontwrichten.

Inhetmeer
Inhetmeer
16 minuten geleden

En je mag je in deze dus óók afvragen wie die giftige bloedhonden van Romeo’s binnen haalt. Dat kan alleen maar met medewerking van diezelfde burgemeestertjes.

poekie
poekie
14 minuten geleden

Politie moet wegblijven dan is er niets aan de hand.
Escaleert altijd als zij in beeld komen waar dan ook al is er niets aan de hand dan provoceren zij nog

Nog niet!
Nog niet!
12 minuten geleden

Niet iedereen in de politie is het hiermee eens.
Laten we hier even over door denken wat we kunnen doen.
Natuurlijk geen rotjes gooien.
Duidelijk is dat wij worden aangevallen maar ook velen binnen die organisaties die daar zijn met goede bedoelingen.
De laatste “Gezond Verstand” schrijft hier ook over.

4877
4877
10 minuten geleden

stel je voor dat deze Romeo’s geen autochtone Nederlanders zijn, maar asielzoekers met een baantje…

Icksy Nixx
Icksy Nixx
9 minuten geleden

Wie het nú nog niet snapt….

Als je begrijpt wat ik bedoel…..

Back to top button
21
0
We lezen graag je reactie!x