Er is maar liefst 145 miljoen euro uitgetrokken om een ander Haags ministeriegebouw geschikt te maken als tijdelijk ministerie van Algemene Zaken, blijkt uit navraag door De Telegraaf.
Er is gekozen voor een pand aan de Bezuidenhoutseweg omdat daar gemakkelijk vips kunnen worden ontvangen en auto’s van ministers voor de ministerraad geparkeerd kunnen worden.
Een ambtenaar zegt over de mega-verbouwing: “Ze zijn al drie jaar bezig om een soort paleis te bouwen. Er komt zelfs een eigen keuken. Want de keuken in het pand voldeed blijkbaar niet…”
Hadden ze ook aan burgers kunnen besteden
Dat er maar liefst 145 miljoen euro nodig is om het ministerie ‘gebruiksklaar’ te maken, heeft volgens het Rijksvastgoedbedrijf voor een groot deel te maken met het verbeteren van de veiligheid.
Ondertussen wordt ook het Binnenhof voor miljarden verbouwd.
“145 miljoen belastinggeld. Dat hadden ze ook aan burgers kunnen besteden,” merkt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons op.
Het geld groeit toch op de rug van de burger
Journalist Vala van den Boomen vat samen: “De ongekroonde – en vooral ook ongekozen – Koning Schoof en zijn lakeien moeten door speciale entrees op hun staatsgeheime werkplekken kunnen komen en met hun vip-gasten van haute cuisine kunnen genieten. Met dank aan de belastingbetaler, die inmiddels ook al 2 miljard neertelt voor de verbouwing van het Binnenhof. Nog eens 145 miljoen er bovenop maakt dan ook niet meer uit. Het geld groeit toch op de rug van de burger.”
“De ongekozen Dick Schoof bouwt nu zijn eigen Ceausescu-paleis van 145 miljoen euro compleet met eigen privé-ingang en een eigen keuken terwijl miljoenen Nederlanders hun energierekening niet kunnen betalen,” zegt oud-senator Henk Otten. “Hoogste tijd voor DOGE in Nederland.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Slachtoffers prikschade gaan langs bij ministerie van VWS: ‘Wil je meedoen? Pak je kans’
Amerikaanse tiener deelt leven na de dood ervaringen
‘Wat wij hier hebben gezien is een kabinet dat is omgeduwd door deze meneer, de machtigste man van Nederland’
Kijk, dat ben ik als prinses. Is deze vier jaar oude jongen de reïncarnatie van Diana?
Van Haga tegen tierende Tielen: dit is één van de pijnlijkste blunders uit de politieke geschiedenis
Ook deze video over de coronacrisis mag u niet zien. Bekendste plastisch chirurg van België de mond gesnoerd
Beroemde UFO-onderzoeker Stanton Friedman overleden. Dit waren zijn meest opmerkelijke uitspraken
‘Dit is een noodkreet, de wereld moet weten wat er in Frankrijk gebeurt’
QR-pas werd al lang voorbereid, blijkt uit Wob-documenten: ‘Dit is echt heftig’