De Britse oud-premier Tony Blair wordt genoemd in het Amerikaanse vredesplan voor Gaza. Zelf noemde hij dat voorstel ‘moedig en slim’. Blair bedankte president Trump voor zijn leiderschap, vastberadenheid en toewijding.
Het Witte Huis maakte het vredesvoorstel maandag openbaar. Het is de bedoeling dat een internationaal orgaan toezicht gaat houden op het dagelijks bestuur van Gaza.
Die zogeheten ‘Board of Peace’ wordt geleid en voorgezeten door president Trump. Ook Blair maakt deel uit van de vredesraad, kondigde hij aan.
🚨 “Working with the World Bank Tony Blair will head up the ‘Peace Board’ in Gaza
Seriously why is Trump giving air time & this position to War Criminal Blair who lied about WMD’s in Iraq leading to the Deaths of over a Million innocent people.
Blair should be in prison. pic.twitter.com/5Zzd9v0dgj
— Concerned Citizen (@BGatesIsaPyscho) September 30, 2025
Bloeddeal
Eerder bleek uit een memo van het Witte Huis dat Tony Blair in 2002 al zijn onvoorwaardelijke steun voor de Irakoorlog had betuigd aan de VS, hoewel toenmalig president George W. Bush het land pas een jaar later binnenviel.
De leiders spraken een jaar voor de invasie af om het land binnen te vallen. Ondertussen vertelde Blair aan zijn kiezers dat hij op zoek was naar een diplomatieke oplossing. “We stellen geen militair ingrijpen voor,” zei Blair, terwijl hij de ‘bloeddeal’ op dat moment al had gesloten.
Vastberaden
Saillant detail: de memo werd gevonden op de privéserver van Hillary Clinton, die haar mails op de server openbaar moest maken. In de geheime memo stelt Blair voor om het volk ervan te overtuigen dat Saddam Hoessein over massavernietigingswapens beschikt, wat niet het geval bleek te zijn.
Zuid-Afrikaanse experts die toegang kregen tot Irak troffen geen massavernietigingswapens aan. Toenmalig president van Zuid-Afrika Thabo Mbeki probeerde Blair en Bush ervan te overtuigen af te zien van de invasie, maar zij waren vastberaden om het land binnen te vallen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Geen bewijs dat Rusland MH17 heeft neergehaald. Dit JIT-land trekt opmerkelijke conclusie
Zo besteedt Italië de miljarden van het EU-herstelfonds: ‘Dit heeft niets met corona te maken’
Dit is de speech die David Icke in Amsterdam gehouden zou hebben: ‘Het is nu of nooit’
Bill Gates financiert een wel heel bizar project om ‘klimaatverandering’ te bestrijden
Diabetes eenvoudig terug te draaien zonder medicijnen. Ontdek hier hoe het werkt
Mars had nat en mild klimaat
FVD wil Antifa op terreurlijst na aanslag op Baudet: ‘Het is een criminele organisatie’
Transgenders worden omgebouwd met hulp van zorgverzekeraars: ‘Het is ZIEK’
Nobelprijswinnaar in Luxemburgs parlement: ‘Het vaccin is gif en doodt mensen’