Op 28 maart 2021 besloten meer dan 300 mensen op het Museumplein te gaan zitten tijdens één van de zondagmiddagdemonstraties.
Ze werden aangehouden en kregen een boete van maar liefst 250 euro. Volgens het OM hadden ze geluk gehad omdat de boete normaliter 500 euro zou zijn geweest.
Er waren die dag zo’n 1000 mensen aanwezig op het Museumplein. Zo’n 30 procent werd dus aangehouden.
“U Wordt Allemaal Vrijgesproken”
uitspraak Museumplein demonstranten 28 maart 2021, Gerechtshof Amsterdam
nu online: https://t.co/OatTMCfUyg pic.twitter.com/2x88NsDmSK— potkaars ????️ (@potkaars) November 26, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Hoger beroep
De groep stapte tevergeefs naar de rechter. Een deel besloot de boete te betalen, een ander deel ging in hoger beroep. De groep was zo groot dat er meerdere zittingen nodig waren. Mordechaï Krispijn was op 18 oktober aan de beurt. “Inhoudelijk leek het onmogelijk dat we zouden worden veroordeeld,” schrijft hij op sociale media.
Het noodbevel was onrechtmatig gegeven, er was valsheid in geschrifte gepleegd door meerdere versies van het noodbevel te maken en die pas dagen na die bewuste 28 maart te laten ondertekenen en uit Woo-documenten bleek al snel dat er totaal geen reden was voor een noodbevel en dat de noodverordening vooral tot doel had om een signaal af te geven, somt Krispijn op.
Vrijspraak voor iedereen
Desondanks besteedde het OM honderdduizenden euro’s aan het vervolgen van deze groep demonstranten, zegt hij.
Dinsdag kwam de uitspraak: vrijspraak voor iedereen.
Maar, zo zei de rechter, ‘niet op basis van het door u gevoerde verweer’.
Bekijk de opnames van Potkaars:
“Het kon ook niet anders, er komt steeds meer naar buiten dat laat zien dat ze nog gelijk hadden ook,” reageert politicoloog Kees van der Pijl. “Niettemin petje af voor degenen die zich hebben ingezet.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Neuroloog: “ADHD bestaat niet”
Irritatie om uitspraken ‘vaccinazi’ Pierik: ‘Bij NPO Radio 1 mag hij rustig zijn zwaar verknipte standpunten verkondigen’
VIDEO: “Paus Franciscus gaat bestaan van buitenaards leven bekendmaken”
‘Enorm schandaal’: EU betaalt Moslimbroederschap €36,5 MILJOEN om ‘Europa te onderwerpen’
Patronen van Bedrog XXL: Op het wereldtoneel danst de schaduw van de macht
Klappen voor de zorg? Rutte deelde in de afgelopen 10 jaar alleen maar klappen uit aan de zorg
Het is zover: Duistere droom van Bill Gates om zon te dimmen komt uit
Colloïdaal goud versterkt lichaam en geest
Buschauffeur ‘moet verplicht DNA afstaan’ na kritisch YouTube-filmpje