
De burgemeester van de Franse badplaats Fréjus, David Rachline, kondigde dinsdag aan dat hij zijn politie niet gaat inzetten om te controleren op de gezondheidspas, die verplicht is in onder meer cafés en restaurants. Daarmee wil hij laten zien dat hij tegen de coronapas is. Ook hekelt hij de verplichte vaccinatie.
Inmiddels hebben ook andere burgemeesters aangekondigd de maatregel niet te zullen handhaven, waaronder de burgemeester van de stad Béziers.
De prefect van het departement Var, Evence Richard, veroordeelde het besluit van Rachline en sprak van een ‘politieke manoeuvre’. Burgemeester Rachline kaatste de bal vervolgens terug en twitterde: “Hallo prefect, u kunt als u wilt posters van Emmanuel Macron gaan plakken, maar alstublieft wel buiten werktijd.”
Helft van cafés en restaurants in Parijs weigert te controleren
Eerder deze week gingen beelden viraal waarop te zien is hoe Franse politieagenten restaurantbezoekers lastigvallen en om hun gezondheidspas vragen.
Les premiers contrôles de #Police ont démarré à titre préventif à #Paris dans les cafés et restaurants où le #PassSanitaire est obligatoire dès aujourd’hui. Verbalisation de 135 euros à partir de la semaine prochaine, jusqu’à 9000 euro en cas de récidive.#Passanitaire #reuters pic.twitter.com/Vvyh75sun3
— Antony Paone (@PaoneAntony) August 9, 2021
Volgens persbureau Reuters weigert de helft van de cafés en restaurants in Parijs te controleren of mensen een vaccinpaspoort hebben. Eigenaren die in overtreding zijn, krijgen in eerste instantie een waarschuwing. Bij een tweede overtreding moeten ze een week hun deuren sluiten. Ze kunnen uiteindelijk zelfs een jaar celstraf krijgen.
Absurd, oneerlijk en autoritair
President Macron heeft gezegd dat de vaccinpaspoorten er zijn om de ‘vrijheid’ van mensen te beschermen. Ja, echt. “Vrijheid bestaat alleen als de vrijheid van eenieder wordt beschermd,” zei Macron. “Vrijheid is niets waard als we onze broer, buren, vriend, ouders of iemand die we zijn tegengekomen op een evenement besmetten. Dan verandert vrijheid in onverantwoordelijkheid.”
De Franse president kreeg veel kritiek. Zo noemde politicus Jean-Luc Mélenchon het systeem ‘absurd, oneerlijk en autoritair’.
Antwoorden Kamervragen: Onze ministers worden actief benaderd door World Economic Forum van Schwab
VIDEO: Russische stad bedekt met oranje sneeuw
Hoogleraar pakt Kaag stevig aan: ‘Het is echt stuitend’
Kaag vliegt uit: ‘Nederland als springplank en ‘wie-zijn-die-mensen’ als pinautomaat’
Donaties: mogen we weer op jouw ondersteuning rekenen?
Kijk: PVV-Kamerlid laat VVD’er alle hoeken van de Kamer zien
Vaccinexpert EMA: we verzwegen dat groepsimmuniteit onmogelijk was omdat we zoveel mogelijk mensen moesten vaccineren
Deze wetenschapper kondigde in 2017 aan: er zullen miljarden mensen moeten verdwijnen
Politicoloog ziet ‘zorgwekkende toename’ verspreiding van ‘extreemrechtse complottheorieën’ sinds pandemie