Enkele dagen geleden werden in de Australische stad Sydney, die op dat moment al in lockdown was, nog veel strengere maatregelen aangekondigd. Premier Gladys Berejiklian van deelstaat Nieuw-Zuid-Wales wil op deze manier de verspreiding van de ‘deltavariant’ de kop indrukken.
Afgelopen zaterdag zijn er in de Australische deelstaat 82.000 coronatests afgenomen, waarvan 111 positief waren. Dat is 0,13 procent. Ook werd het derde sterfgeval gemeld: een man van in de 80.
Boos
De meeste winkels in Sydney zijn gesloten. Alleen essentiële winkels zijn open. Bouwplaatsen zijn afgesloten. En sinds zaterdag zijn inwoners van Liverpool, Fairfield en Canterbury-Bankstown, zogeheten Local Government Areas in Sydney, afgesloten van de buitenwereld. Het gaat in totaal om 900.000 mensen. Zij mogen het gebied tot 30 juli niet verlaten, zelfs niet om te werken.
“Ik weet dat veel mensen boos zullen zijn, op mij en op de overheid,” zei premier Berejiklian.
No, this isn’t satire; this isn’t from a horror movie.
This is Australia.pic.twitter.com/azbJB1hC23
— Aaron Ginn (@aginnt) July 21, 2021
Strengste beperkingen tot nu toe
Het gaat hier om de strengste beperkingen van de bewegingsvrijheid tot nu toe. Burgemeester Frank Carbone van Fairfield zei dat mensen nu worden geïsoleerd, hun familie niet mogen zien en hun baan kwijtraken.
Mensen moeten zoveel mogelijk thuiswerken en werkgevers die medewerkers dwingen om naar kantoor te komen, riskeren boetes tot 10.000 dollar.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VS werken samen met BlackRock aan grootschalig “herstelplan” voor Oekraïne
Met de intergalactische metro door wormgaten reizen
Nederlandse media voeren ongefundeerde lastercampagne tegen kokosolie. Dit is waarom het wél gezond is
Waarom demoniseren we snottebellen, maar normaliseren we myocarditis en hartaanvallen?
Britten in de ban van Bigfoot
Wanneer gaan de eedafleggers of kroonvertegenwoordigers het hier eens over hebben?
‘Verheerlijking van moslimterrorisme’ op Nederlandse tv wekt woede: ‘Het is knotsknettergek dat dit kan’
Diplomaat die onderzoek deed naar mysterie rond MH370 doodgeschoten. Mag de waarheid niet naar buiten komen?
Freule Ollongren heeft jarenlang uit haar adellijke nek gepraat en het Nederlandse volk in de maling genomen. Kijk, zó fileer je nu een minister