De Oekraïense president Zelensky wist van de plannen om de gaspijpleiding Nord Stream op te blazen en gaf daar aanvankelijk ook toestemming voor, meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van gesprekken met hooggeplaatste functionarissen.
Woensdag werd bekend dat Duitsland een eerste internationaal aanhoudingsbevel heeft uitgevaardigd tegen een zeskoppig team van Oekraïense mannen.
Aanvankelijk wezen beschuldigende vingers naar Rusland, dat met de sabotageactie het van gas afhankelijke Europa onder druk zou willen zetten.
“There will be no longer a Nord Stream 2, we will bring an end to it.” – @JoeBiden#FVD zette direct vraagtekens bij het onwaarschijnlijke verhaal dat Rusland zijn eigen pijpleiding zou hebben opgeblazen. Inmiddels is er een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen een Oekraïner. Hoe… pic.twitter.com/vx5lLGilYt
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) August 14, 2024
Onwaarschijnlijk verhaal
Wie durfde te twijfelen aan het narratief dat Rusland de pijpleidingen zou hebben opgeblazen, moest wel ‘door het Kremlin zijn omgekocht’ om ‘Russische propaganda te verspreiden’.
Forum voor Democratie zette direct vraagtekens bij het onwaarschijnlijke verhaal dat Rusland zijn eigen pijpleiding zou hebben opgeblazen.
“Hoe blikken mainstream politici en media terug op hun beschuldigingen aan het adres van Rusland?” vraagt de partij.
Wie durfde te twijfelen aan het narratief dat Rusland de Nord Stream pijpleidingen zou hebben opgeblazen, moest wel “door het Kremlin zijn omgekocht” om “Russische propaganda te verspreiden”.
Vandaag bleek dat het waarschijnlijk tóch anders zit: Duitse autoriteiten hebben een… pic.twitter.com/g8DWfypgrk
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) August 14, 2024
Wederom had Thierry Baudet gelijk
Om een vredesakkoord op tafel te krijgen, zullen we de situatie objectief moeten gaan bekijken, in plaats van feitelijke constateringen wegwuiven als ‘foute’ opvattingen, stelt FVD.
“En wederom had Thierry Baudet gelijk! Hoe vaak moet iemand gelijk krijgen voordat de massa het ziet?” vraagt hoofdcoördinator van FVD in Noord-Brabant Patty Spoek.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






VIDEO: Is hindoegod Shiva een buitenaards wezen?
Nog meer slecht nieuws voor de gevaccineerden
Gaat deze revolutionaire technologie ons onafhankelijk maken van olie en andere fossiele brandstoffen?
Advocaat verwijst naar ‘superbelangrijk’ boek: hoe Nederlandse ambtenaren voor de oorlog de Holocaust voorbereidden
Fauci geeft financiering Wuhan-lab toe, roep om arrestatie
Astronomische samenstanden van essentieel belang in Meso-Amerika
Europarlementariër waarschuwt voor onzalige EU-plannen: ‘Dit mag niet gebeuren’
‘Het is afgelopen met ons land’: Nederland krijgt een WEF-regering met ‘nog meer controle en nog minder vrijheid’
Wetenschappers creëren wormgat in laboratorium. Ontdek wat dit te maken heeft met onzichtbare dimensies