
De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Michael Flynn is opgestapt.
Hij was steeds meer onder druk komen te staan omdat hij nog tijdens de ambtstermijn van president Obama met de Russische ambassadeur Sergej Kisljak in Washington over Amerikaanse sancties tegen Moskou zou hebben gesproken.
Topambtenaren van het ministerie van Justitie zouden het Witte Huis al weken geleden hebben gewaarschuwd dat Flynn kwetsbaar zou zijn voor chantage.
Russofobie
Dinsdag mengde WikiLeaks zich in de discussie. Volgens de klokkenluiderssite is het ontslag het gevolg van een ‘destabilisatiecampagne’ van Amerikaanse spionnen, de media en de Democraten.
Trump’s National Security Advisor Michael Flynn resigns after destabilization campaign by US spies, Democrats, press https://t.co/vKlX1Tqek1
— WikiLeaks (@wikileaks) February 14, 2017
Een reactie uit Moskou liet niet lang op zich wachten. De voorzitter van de commissie Buitenlandse Zaken van de Russische Doema, Konstantin Kosatsjev, zei:
Ofwel Trump is zijn onafhankelijkheid kwijt en heeft zich in de hoek laten zetten, ofwel de hele regering-Trump is geïnfecteerd met russofobie; anti-Russische gevoelens.
Excuses
“Ik heb mijn welgemeende excuses aangeboden aan de president en de vicepresident en zij hebben mijn excuses aanvaard,” schreef Flynn in zijn ontslagbrief.
Flynn zei dat hij de Amerikaanse sancties tegen Rusland niet met Kisljak heeft besproken in de overgangsperiode. Vicepresident Pence herhaalde die uitspraak nog eens op tv afgelopen maand.
Later zei Flynn dat hij ‘er niet 100 procent zeker van was’ of de sancties al dan niet waren besproken.
Actieve rol
WikiLeaks speelde een actieve rol in de presidentscampagne door gelekte e-mails van het Democratisch Nationaal Comité (DNC) en Clintons campagnemanager John Podesta vrij te geven.
De inlichtingengemeenschap concludeerde dat Rusland achter de e-mailhack zat en dat het Kremlin zich mengde in de campagne om Trump in het zadel te helpen.
Transparantie
Rusland ontkent achter de hack te zitten en WikiLeaks stelt de gehackte e-mails niet te hebben gekregen van de Russen.
De klokkenluiderssite zegt onpartijdig en enkel geïnteresseerd in transparantie te zijn.
Pizzagate
Hillary Clintons adviseur Philippe Reines stuurde na het vertrek van Flynn een tweet naar hem en zijn zoon met een link naar een vacature bij Domino’s Pizza.
Dear Mike Flynn & Mike Flynn Jr.,
What goes around COMETS around.
And given your pizza obsession…https://t.co/rmyO7wyJKX
xo
Philippe
— Philippe Reines (@PhilippeReines) February 14, 2017
Daarmee hintte hij naar pizzagate, een complottheorie over een pedonetwerk rond de Democratische Partij, gerund vanuit een kelder van een pizzeria in Washington.
Flynn junior stapte eerder op nadat hij tweets had geplaatst over die theorie.
[The Hill]
Franse kinderen krijgen vrijwel nooit ADHD. Dit is waarom
Zoektocht naar mysterieuze ‘spookraket’ in Zweeds meer (video)
45-jarige Italiaanse arts krijgt hartstilstand na prik
Karel van Wolferen over Poetin: ‘Dit was een meesterzet als je het mij vraagt’
Jurylid Canadese moordzaak ‘krijgt bezoek van geest slachtoffer’
“Buitenaardse bezoekers pleiten voor rechtvaardigheid en vrijheid”
Ebola is een biowapen dat wordt getest in Congo. Dit is waarom de slachtoffers worden gebruikt als proefkonijn
Familie Rothschild beheerst op slinkse wijze de wereldeconomie. Tv-presentator spreekt zich uit
Fragmenten Dode Zee-rollen na 60 jaar online gezet (video)