Journalist Koen Voskuil durft als één van de weinigen te graven in de zaak rond oud-topambtenaar van Justitie Joris Demmink. Zijn nieuwste onthulling legt mogelijk meer machtsmisbruik bloot.
Volgens Voskuil bemoeide Demmink zich actief met de zaak van de Koerdische Turk Hüseyin Baybasin, die in 2002 in Nederland tot levenslang werd veroordeeld voor moord, gijzeling en drugshandel. Zelf beweert Baybasin dat hij om politieke redenen met vals bewijs erin is geluisd.
Gechanteerd
In 1997 zijn in Istanboel twee aangiftes gedaan van kindermisbruik tegen Demmink. Volgens Baybasin heeft Turkije ons land lang met die zaak gechanteerd. Het land zou het misbruik stilhouden in ruil voor een veroordeling.
Documenten bewijzen nu voor het eerst dat er een link is tussen beide zaken, aldus Voskuil. Zo zou Demmink er persoonlijk voor hebben gezorgd dat Baybasin Nederland niet kon verlaten, waarna hij is veroordeeld.
Een hoop tegenwerking
“Het Demmink-dossier is geen prettig dossier om in te graven,” zegt Voskuil. “Je krijgt een hoop tegenwerking. Het ontbreekt veel media ook aan tijd en misschien wel durf.”
Het strafrechtelijk onderzoek naar de twee aangiftes van de Turkse mannen loopt inmiddels al twee jaar. Er zijn nog steeds geen resultaten geboekt, zegt de journalist. “De kans dat er nog iets uit het onderzoek komt, acht ik erg klein. Het enige wat de journalistiek kan doen, is met nieuwe onthullingen komen.”






In Japan breekt de dam en spreken professoren zich uit
Stopte overheid moord op Jeffrey Epstein in doofpot? Broer Mark doet heftig boekje open
Amerikaanse staat in de ban van reusachtige ronddraaiende ijscirkel. Bekijk hier de beelden
Israëlische advocaat luidt noodklok over vaccinaties: ‘Ons land is overgenomen door slechteriken’
Franse politici slaan handen ineen en stemmen tegen medische tirannie
YouTube censureert virale video van artsen die lockdown bekritiseren: ‘Sterftekans is hier 0,03%’
Bitcoin is project van Amerikaanse inlichtingendiensten. Medeoprichter antivirusbedrijf ontmaskert digitaal geld
NOS-weerman krijgt wind van voren: ‘Dit mannetje is nu echt compleet de weg kwijt’
Terwijl de ogen gericht zijn op de PVV wordt in Straatsburg ‘onze democratie ten grave gedragen’