Mens en Dier

Willem Engel niet welkom bij ‘complotmiddag’ op Erasmus Universiteit, doet aangifte

Help door dit met iederen die je kent op je socials te delen!

Vrijdag werd op de Erasmus Universiteit een studiemiddag ‘complotdenken’ georganiseerd. De universiteit had wetenschappers, beleidsmakers, studenten en andere professionals uitgenodigd die zich interesseren in het thema ‘complotdenken’.

“Het geloof in complotten staat sinds de coronapandemie vol in de aandacht en lijkt met de oorlog in Oekraïne, de energiecrisis en inflatie allesbehalve aan kracht in te boeten,” valt te lezen in de aankondiging.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Tijdens de bijeenkomst werd onder meer aandacht besteed aan de Protocollen van de Wijzen van Zion en het judeo-maçonniek complot als een eeuwige samenzwering.

Patroon van afwijzen van controversiële sprekers

Ook Willem Engel was uitgenodigd, maar de uitnodiging werd een week van tevoren ingetrokken. Het College van Bestuur van de universiteit stak een stokje voor zijn komst.

Het College van Bestuur schreef in een e-mail dat ‘in een recent verleden medewerkers van onze universiteit door u of een nauwe kring van uw medestanders geïntimideerd en bedreigd’ zijn.

Engel zou met onder anderen Nawin Ramcharan, studentlid van de Universiteitsraad, deelnemen aan een panel. Ramcharan wil van het College van Bestuur weten om welke bedreigingen het gaat. Hij heeft het gevoel dat er een patroon is van het afwijzen van controversiële sprekers.

Zakt door het ijs

Toen hij onlangs psycholoog Jordan Peterson wilde binnenhalen als gastspreker, werd dit tegengehouden door de universiteit.

“Het College van Bestuur zakt door het ijs,” reageert Engel, die aangifte heeft gedaan van laster en smaad. “Het vermoeden dat het om een valse aantijging gaat, is hiermee bevestigd. Een warrig verhaal dat aanhangers zouden hebben bedreigd door een adres te plaatsen?”

“Het meest trieste is nog wel dat de studiemiddag zou gaan over verbinding en open debat om het begrip te vergroten en polarisatie te keren. Het College van Bestuur kiest voor framing van stochastisch terrorisme, daarmee definitief brekend met de vrijheid van meningsuiting,” voegt Engel toe.

4.8 196 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit artikel belangrijk?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

103 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Christien
Christien
2 jaren geleden

Bijzonder dat steeds verboden wordt waar ze zelf mee bezig zijn.

Zouden ze dat zelf ook zien?

Ron
Ron
2 jaren geleden

Het college van bestuur zijn ook landverraders en vallen gelijk door de mand.
Ieder landverrader zal hier voor boeten.
Alle complottheorieën zijn uitgekomen.
Van corona, stikstof en klimaat allemaal een hoax.
Allemaal gecreëerd door de regering in opdracht van het WEF.

De vrijheid strijder
De vrijheid strijder
2 jaren geleden

Alle universiteiten zijn ultra links en wef /who instituten

Antiislam
Antiislam
2 jaren geleden

Mooie reactie van Willem Engel ieder wel denkt mens zou nu toch moeten zien dat er geen normaal debat meer mogelijk is .

ludo
ludo
2 jaren geleden

ze zijn gewoon voor niets verlegen!!

Speelman .lj
Speelman .lj
2 jaren geleden

Ze zijn ook op de universiteit helemaal panisch aan het worden , we kunnen gerust aannemen dat D66 en de Overheid hier de hand in heeft ,maar een groot aantal bestuurders van de Universiteit zijn een stel gluiperds , het is net als mdet de Overheid dit hebben ze over zichzelf afgeroepen en maar POLARISEREN .

Gerard
Gerard
2 jaren geleden

Milieu hypocrisie.
Ondertussen alles vernietigende oorlog ondersteunen.

Rinus
Rinus
2 jaren geleden

Met deze universiteit die nota bene de naam van Erasmus draagt hebben wij al eens
meer te maken gehad ik noem even de naam van hoogleraar Coen Vermeeren
die gezien zijn overtuiging betreffende het ufo vraagstuk gewoon moest aftreden
En nu flikken ze Willem Engel weer kunstje ,en dat heet dan een universiteit
Universiteit der polarisatie.

Rombout
Rombout
2 jaren geleden

Blijkbaar zijn alleen critici van vvermeend complotdenken welkom. De oorlog in de Oekraïne ook een complot? Is gewoon een proxyoorlog. Erasmus…. gain of function onderzoek? Virussen dodelijker maken? Blijkbaar valt de Erasmusuniversiteit ook al onder gepoliticeerde pseudowetenschap

Thoughtful
Thoughtful
2 jaren geleden

Volgens communistisch model, alleen sprekers die het eens zijn met de dictatuur.

Arnold
Arnold
2 jaren geleden

Kost je ook nog hopen geld om op een Uni te studeren. Dus wegblijven.

Greet Resist
Greet Resist
2 jaren geleden

erasmus was toch die universiteit die vol trots in 2012 aankondigde de griep d.m.v. gain of function meer dodelijk te hebben gemaakt? of was dat slechts theorie

H.J.
H.J.
2 jaren geleden

Snapt de AIVD nu hoe het werkt, in het Nederland onder leiding van Rutte.

Dubito
Dubito
2 jaren geleden

Iedere vrijdag (eind van de middag meestal) een uurtje genieten met Jeroen (Pols) en Willem (Engel): ‘weekoverzicht’ – een eigentijdse ‘keek op de week’ waarin ze met de nodige ironie, humor en feitenkennis de gekkigheid van de afgelopen week, gerangschikt in een aantal categorieën, doornemen. Heerlijk. Uiteraard komen alle overheidscomplotten ruimschoots aan bod.

Aanrader!

https://videowaarheid.nl/video/weekoverzicht-met-jeroen-en-willem-week-16-2023/

P.M.
P.M.
2 jaren geleden

Viroloog Marc Van Ranst heeft deze ochtend een slagroomtaart in het gezicht gekregen in Brugge. Hij gaf daar een lezing rond pandemieën, maar nog voor hij daar aan kon beginnen, besmeurde iemand hem.

Mikkie
Mikkie
2 jaren geleden

Vreemd..alle groten der aarde begonnen met “complottheorieën)

Maarten Luther..
John Kenndy..
Jezus…

Don Roemer (Voor de NCTV mijn volledige naam)
Don Roemer (Voor de NCTV mijn volledige naam)
2 jaren geleden

Over een complot gesproken…….

Thoughtful
Thoughtful
2 jaren geleden

“Studiemiddag complotdenken”
Alleen toegankelijk voor mensen zonder kritisch denkvermogen of enig historisch besef.
Tegenspraak NIET gewenst!

Loek
Loek
2 jaren geleden

Ze zakken door het ijs dat college van niets. Goed dat Willem aangifte doet. Hopelijk voor hem geen D666 rechtspraak

dwd
dwd
2 jaren geleden

Universiteiten = indoctrinatie centra

Dree
Dree
2 jaren geleden

Had je wat anders verwacht dan. Ze willen maar één geluid en zijn bang voor elk ander geluid omdat ze elk debat verliezen. Geen tegen argumenten hebben. WEF is hun werkgever/ geldschieter. En wie betaalt bepaald de Judassen.

Rose
Rose
2 jaren geleden

Gesubsidieerde universiteiten van overheid zegt genoeg om vrijheid van meningsuitingen te beperken

Dubito
Dubito
2 jaren geleden

Och Erasmus….laten we nog eens zijn ‘Lof der Zotheid’ herlezen. Dan snap je dat de mensen achter deze uitsluiting met het schaamrood op de kaken dit instituut, dat de naam van deze grote wijsgeer draagt, dienen te verlaten, al of niet met een enorme schop onder de zotte kont.

https://www.dbnl.org/tekst/eras001lofd02_01/

Zie bv hoofdstuk XXVIII…..

Loek
Loek
2 jaren geleden

Ondertussen wachten op de volgenda aanstaande plandemie

Helene
Helene
2 jaren geleden

En zelf je hersens gebruiken is ten strengste verboden

Anja Heij
Anja Heij
2 jaren geleden

Willem Engel is te intelligent voor de huidige intelligentia….

Martijn
Martijn
2 jaren geleden

Dit doet mij denken aan het fenomeen dat mij tijdens een lezing over autisme werd gezegd dat onderzoekers op dit vlak eigenlijk helemaal geen interesse hebben in de ervaringsverhalen van mensen die zelf daadwerkelijk een diagnose binnen het autismespectrum krijgen in de praktijk. Het is krankzinnig, maar wel de realiteit. Het heeft zoiets van: wij (de statusmensen) weten het beste wie of wat jij bent en wat jij daar zelf over ervaart als ervaringsdeskundige, is niet relevant (zeker niet als het niet naadloos aansluit bij het gewenste narratief).

Meine
Meine
2 jaren geleden

Het blijft verbazingwekkend, hoe zo weinig mensen kunnen bepalen waar over gesproken mag worden….

johan den haag
johan den haag
2 jaren geleden

dit is lachen natuurlijk.

Als universiteiten bestuurd door woke WEF gekkies, wat had je dan kunnen verwachten

Jeff
Jeff
2 jaren geleden

Ach, we weten toch uit welk potje al die universiteiten vreten? Het verbaasd me niks en ik zou dezelfde kaart trekken als ik me onder de naam van dat tuig zou scharen. Ze schamen zich er niets eens meer voor en waarom zouden ze ook? Onze eigen volksleiders, liegen er lustig op los. Geloof me, Mein Kampf staat gewoon in de biblio van Mark hoor. Hij leest zich er zelf mee in slaap.

Niet bang
Niet bang
2 jaren geleden

Willem Engel, een echte vrijheidstrijder daar kunnen ze niet mee omgaan. Willem verdient een standbeeld.

Edwin
Edwin
2 jaren geleden

Ik neem aan dat de grootste geldschieter van de universiteit hier achter zit.

Pieternella
Pieternella
2 jaren geleden

Misschien is het tot ze doorgedrongen dat zij de complotdenkers zijn, niet Willem Engel. Door hem buiten te sluiten geven ze aan dat ze eigenlijk heel bang zijn dat ze verkeerd zitten.

Nog niet!
Nog niet!
2 jaren geleden

Was de aanslag op Julius Caesar een complot of hebben we daar een andere benaming voor?

Pieternella
Pieternella
2 jaren geleden

Degenen die gehoorzaamden waren vaak hoog opgeleid. Een teken dat je op een universiteit gehersenspoeld wordt. Je leert heel veel van een heel klein beetje. Andere dingen zijn ballast.

bezorgde burger
bezorgde burger
2 jaren geleden

Dwarsdenkers zijn tegenwoordig complotdenkers. Dit is gewoon een fascistisch land geworden inclusief de knokploegen dat hebben we tijdens de corona demonstraties wel gezien. Verder zijn er nu de digitale boekverbrandingen en zien we ook dat onze hisotrie moet verdwijnen. Medische experimenten zijn ook normaal geworden. Tja ik zal wel gek zijn maar ik zie grote overeenkomsten met de jaren 30 van vorige eeuw.

Ron
Ron
2 jaren geleden

Natuurlijk mag je niet deelnemen als waarheidsverteller ben je een gevaar voor de maatschappij. Men lult op universiteiten over vrijheid en democratie maar heeft liefst geen waarheidsrevolutie. ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ZZZZZZZZZZZZZZZZ

Bezorgde NL'er
Bezorgde NL'er
2 jaren geleden

De enige die polariseren zijn …….

Vul zelf maar in

Wapke
Wapke
2 jaren geleden

Wat een smerige asociale bende is het ook , ze denken het hiermee te kunnen redden he … mooi niet …. dom gepeupel
Willem mag vrijheid van meningsuiting hebben , zogenaamde democratie !
🤣👎

Marijke
Marijke
2 jaren geleden

Universiteiten verlagen zich ook al tot een triest niveau. Praten over en niet met …

Grens
Grens
2 jaren geleden

Kabinet Rutte werkt dus ook nauw samen met het Erasmus Universiteit dat is wel duidelijk.

Zelfs een zogenaamde universiteit moet mee helpen om de leugen niet te laten exploderen.
Maar ze zijn te laat de lont van de waarheid zit er al in geworteld met de kracht van het volk ,binnenkort komt de fakkel van vuur ,de rechterhand van het volk zal deze lont laten ontsteken..
En is onze vrijheid weer een glimlach.

Bezorgde NL'er
Bezorgde NL'er
2 jaren geleden

“In 1506 vertrok Erasmus voor drie jaar naar Italië. Op de terugweg (richting Engeland) schreef hij zijn Lof der zotheid. Door uit te gaan van een zot als spreker kon hij in deze declamatio de spot drijven met de misplaatste ernst waarmee alle mensen, ongeacht beroep, stand, of positie, hun eigen belangen najoegen, en de groteske kortzichtigheid waarmee zij klaar stonden met hun oordeel over elkaar.”

Ik vraag me af wat dat linkse subsidiehok genaamd Erasmus op de tekst hierboven te verdedigen heeft.
Er zitten alleen maar machts huppelkutjes daar op hoge posities die geen tegenspraak kunnen hebben vooral om de machtspositie die men heeft.
Dictators hebben ook dat probleem.

Tom Poes.
Tom Poes.
2 jaren geleden

Zo gaat dat in deze DDR 2.0 aan de Noordzee!

Johan
Johan
2 jaren geleden

Geen fan van WE/knuffel van anders denkenden. Maar hier heeft hij.volkomen gelijk. Een open gesprek/discussie is niet meer toegestaan door het establishment.

De ontdekkingsreiziger van de 21ste eeuw
De ontdekkingsreiziger van de 21ste eeuw
2 jaren geleden

Je gaat studeren om stickers te ontvangen, zodat je ego erkent wordt op deze wereld.

Juan
Juan
2 jaren geleden

Het thema wordt op een andere manier benaderd lijkt mij en dat is weerom eenzijdig , zoals altijd , en nooit inhoudelijk.

Chris
Chris
2 jaren geleden

Eerst wel en even later opeens niet meer. Meer dan duidelijk dat deep state een vinger in de pap heeft gehad. Onwelgevallige meningen worden keihard bestreden. College van bestuur kan beter opstappen want onwetenschappelijk en gebrek aan ruggengraat…

Herman R
Herman R
2 jaren geleden

“Complotdenken,” wie de schoen past, ….!

jack
jack
2 jaren geleden

de Waarheid is moeilijk te aanvaarden tegenwoordig

Anke
Anke
2 jaren geleden

Heb al eens eerder gezegd Carolientje is een CDA vrouwtje, schatje van R, K en de rest van het gepeupel, zij heeft de stemmers bedrogen.

Plebejer
Plebejer
2 jaren geleden

Darwin’s theorie is ook een theorie, maar daarom nog geen flauwekul

Guus Velraeds
Guus Velraeds
2 jaren geleden

Universiteiten zijn geen scholen meer van onafhankelijk onderzoek, theorie ontwikkeling en toetsing. Het zijn gekochte bolwerken die alleen nog middelen ontvangen als het gewenste narratief wordt uitgedragen. Loopbanen worden geknakt bij afwijkende meningen of onderzoeksresultaten die niet gewenst zijn.

Jack Schlangen
Jack Schlangen
2 jaren geleden

Op deze middag is allen het fascistisch witteboordentuig welkom. Critici zijn niet welkom.

jeroen
jeroen
2 jaren geleden

willem engel
heb ook vraag tekens bij hem ook te populair in korte tijd door de media zijn betere vechter voor vrijheid

Piet de vries
Piet de vries
2 jaren geleden

Ik ben ook een Engel aanhanger.
Eenstandbeeld voor deze man, die zoveel onrecht krijgt toegeschoven.

Marian Lamina
Marian Lamina
2 jaren geleden

Joh, ze zijn gewoon bang om hun subsidie centjes kwijt te raken!

Dubito
Dubito
2 jaren geleden

Ze zijn als de dood voor Willem Engel, omdat ze weten dat ze in elke discussie met hem het onderspit delven. Hij heeft een enorme kennis van zowel medische als juridische zaken en veegt, welbespraakt en altijd beschaafd, de vloer aan met iedere woke-idioot.
Ja, hij is dansleraar, maar ook afgestudeerd (bio-farmaceutische wetenschappen, 6 jaar Leiden en met proefschrift bezig over aerosolen) en inmiddels ook juridisch zeer onderlegd door alle processen die hij voert en heeft gevoerd tegen de des- informerende, frauderende en liegende overheid mbt het corona-dossier (en zie ook zijn beschrijving van het tenenkrommende juridische wan-proces rond Fort Oranje). Hij lult de ’66 rechters fantastisch onder de tafel – die ondertussen het afwijzende vonnis al kant en klaar in de la hebben liggen, mede met dank aan de corrupte landsadvocaat – zie Pels-Rijcken).

Dus demoniseren maar…zie de uitlatingen van het vette modderonderkruipsel Van Ranst.

Rachel
Rachel
2 jaren geleden

Stuur ze het boek ONTSLUIERD: DE KOMST VAN DE NIEUWE WERELDORDE – VAN DE PROFETISCHE GAVE VAN DE SCHRIJVERS VAN DE PROTOCOLLEN VAN SION. Dan weten ze meteen hoe het werkelijk in elkaar zit. In dit unieke boek wordt bovendien DUIDELIJK BEWEZEN DAT HET JOODSE VOLK OF ORGANISATIE NIETS MET DEZE PROTOCOLLEN TE MAKEN HEBBEN. De werkelijke schrijvers van deze geschriften worden in dit boek van Robin de Ruiter voor eens en altijd ontmaskerd.

Kundalini
Kundalini
2 jaren geleden

Zou David Ick mogen komen?

Jan
Jan
2 jaren geleden

Ze zijn gewoon bang voor Willem engel want hij kan ze om de oren slaan met diverse complottheorieën die feiten zijn geworden en dat mogen anderen niet weten.

Johan Duinkerken
Johan Duinkerken
2 jaren geleden

Hierbij is Willem Engel genomineerd voor de Willem Oltmans penning.

nico
nico
2 jaren geleden

Mishandelingen bij de vernederingsfeesten van het studentecorpsen , is niet waar hoor , gewoon een complottheorie……

Henk Azie
Henk Azie
2 jaren geleden

groot deel van de wetenschap is toch onzin, weinig of geen bewijzen/wetten meer maar modellen en theorien: academisch science fiction.

complotter no 1
complotter no 1
2 jaren geleden

Ik zou als bedrijf zijnde niemand meer aannemen die hier gestudeerd heeft. Want normaal wil je als bedrijf zijnde toch mensen hebben die kritisch zijn en zo op die manier je bedrijf omhoog te helpen. Met ja knikkers groeit je bedrijf nog amper en gaat het niet met de tijd mee, want niemand wijst je er dan op hoe het ook anders kan.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
2 jaren geleden

Ja, de Erasmus universiteit waar U uw kind heen kan sturen zodat het precies leert WAT het te denken heeft en wat het te veroordelen heeft want kinderen uitleggen HOE te denken en niet te veroordelen levert alleen maar van die vervelende volwassenen op die kritisch denken, anderen respecteren en zelfstandig door het leven gaan en daar heeft de B.V. Nederland nu eenmaal niets aan.

Misschien kan dat “college van bestuur” Lof der zotheid eens gaan lezen.
Dat boek gaat tenslotte over henzelf.

Julia
Julia
2 jaren geleden

Wat stellen de universiteiten in dit woke landje nog voor helemaal niets. Alle studenten komen er zwaar gehersenspoeld van af en weten niet meer wat een normaal democratisch en vrij leven inhoudelijk betekent. Kijk wat een grut er onder die studenten zit het is werkelijk te triest voor woorden een hoop slap lullen maar handen uit de mouwen steken nooit van gehoord. Ten minste zes disputen van het Amsterdamse studentencorps hebben zich tijdens de dispuutsontgroening schuldig gemaakt aan grove mishandeling en vernedering.https://external-content.duckduckgo.com/ip3/punt.avans.nl.ico Fijn zooitje en dat blijkt jaren te kunnen doorgaan gaaf clubje zullen we maar zeggen. Wat gaat Engel er eigenlijk doen die linkse rakkers op de universiteiten geloven alleen wat het WEF kartel verkoopt en daar dringt men verder niet aan door verziekt door woke.

Sjaakkoesto
Sjaakkoesto
2 jaren geleden

Indoctrinatie op de Universiteiten!
Past goed bij een totalitaire staat!

Eternal Zombiehunter
Eternal Zombiehunter
2 jaren geleden

Willem Engerd heeft de boel opgelicht, heeft een stuk grond t.w.v. 50.000 euro opgekocht van donaties die bedoeld waren om hem te ondersteunen in de rechtszaken. Covid 19 is een ernstige ziekte die een lange nasleep kan hebben. Ik zeg niet dat ik een fan ben van vaccins ook die kunnen een nare uitwerking hebben, maar Engel is gewoon een oplichter.

novy
novy
2 jaren geleden

….meer dan raar en belachelijk!!!

Madeliefj
Madeliefj
2 jaren geleden

Wat zou het. fijn zijn als al die mensen die besturen of denken dat zij bestuurders zijn,hun arrogantie eens vaarwel zouden zeggen en ieder persoon zo een kans zouden geven om net zoveel vrijheid te ontangen ,de haat regeert en toch komen we allemaal uit de zelfde bron,dus bestuurders met z’n alle misschien een kenniskwis doen of yoga

Ezeltje prik je
Ezeltje prik je
2 jaren geleden

‘Making minds matter” staat onderaan de brief, blijkbaar is dat de slogan van de universiteit.

De tekst van de brief en de slogan spreken elkaar op een cynische manier tegen..

Ezeltje prik je
Ezeltje prik je
2 jaren geleden

Een universitaire opleiding heeft alleen nog zin om een hogere functie in de maatschappij te verkrijgen. Je zult jezelf daarvoor wel moeten verloochenen en met de ratten mee rennen..

Jill
Jill
2 jaren geleden

Heel mijn schooltijd en carriere al problemen gehad omdat ik teveel vragen stelde. Het goede eraan is dat het nu overduidelijk is.

Jill
Jill
2 jaren geleden

Als internet of elektriciteit uitvalt heb je nog weinig aan universitairen en bureaucraten. Handenwerk is zwaar ondergewaardeerd. Zo ook de boeren die er allemaal aan moeten.

Frank Geurts.
Frank Geurts.
2 jaren geleden

Intolerantie. Links is u naaam.

Back to top button
103
0
We lezen graag je reactie!x