Professor Yuval Noah Harari heeft onlangs gezegd dat kunstmatige intelligentie de Bijbel kan herschrijven.
Afgelopen maand zei hij tijdens een bijeenkomst dat artificiële intelligentie ‘nieuwe ideeën kan creëren, en zelfs een nieuwe Bijbel kan creëren’.
Door de geschiedenis heen hebben religies gedroomd van een boek dat geschreven is door een bovenmenselijke intelligentie, door een niet-menselijke entiteit, zei Harari.
NEW — Yuval Noah Harari on How AI Could Create a Religion in a Few Years
“In a few years there might be religions that are actually correct. Just think about a religion whose holy book is written by AI. That could be a reality in a few years.” pic.twitter.com/XM0NwNkKDV
— Chief Nerd (@TheChiefNerd) June 9, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Enkele jaren
Hij voegde toe dat er over enkele jaren mogelijk religies zijn die ‘daadwerkelijk correct zijn’. “Stel je een religie voor met een heilig boek dat geschreven is door een kunstmatige intelligentie. Dat kan over enkele jaren realiteit zijn.”
Harari zei tijdens een andere recente bijeenkomst dat software als ChatGPT cultuur kan beïnvloeden.
Killerrobots
“Duizenden jaren hebben profeten en dichters en politici taal gebruikt om mensen te manipuleren en controleren en om de samenleving te hervormen,” citeerde de Times of Israel hem. “Nu kan kunstmatige intelligentie dat waarschijnlijk doen. En als het eenmaal zover is, hoeft zij geen killerrobots te sturen om ons neer te schieten. Dan kan het mensen zover krijgen om de trekker over te halen.”
Harari zei ook dat je helemaal geen chip in het brein van mensen hoeft te implanteren om ze te controleren of te manipuleren.
Hij waarschuwde dat ‘we snel moeten handelen voordat het uit de hand loopt’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Fajah Lourens wenst geen prik: ‘Ik ben een wappie en daar ben ik trots op’
Nieuwe en verontrustende verbanden tussen Epstein, Oekraïne en president Zelensky
‘Wie nu nog steeds gelooft in Rutte spoort niet’
Ben je een wappie als je zegt dat je kanker krijgt van zonnebrandcrème?
Oceanen aan water in de aarde bereiken diepte van 1000 (!) kilometer
Het ‘nieuwe normaal’: jonge mensen sterven aan lopende band in hun slaap
Hoogleraar waarschuwt: ‘D66 en CDA zijn (extreem)links’
Nederlandse ‘Covid Files’ schetsen onthutsend beeld: ‘De bevolking werd gegijzeld tot na de vaccinatiecampagne’
Journalist in Rostov: Wagner pleegt hier geen staatsgreep