De in Rusland geboren Nina trouwde met een Duitse legerofficier en was zelf werkzaam als CDU-politica. Bij die partij had ze op zijn zachtst gezegd nogal interessante ervaringen, onthulde ze in gesprek met journalist Alina Lipp.
Ze zag allerlei naziverheerlijking binnen de partij, kon het uiteindelijk niet meer verdragen en woont inmiddels in Rusland.
(Video verwijderd? Klik hier...)Nazi-Alarm in der CDU-Chefetage: Ex-CDU Politikerin und Ex-Frau eines Bundeswehroffiziers packt aus über Nazi-Verehrung und Fremdenfeindlichkeit in der Partei.
Nina konnte diese sowie weitere Entwicklungen in Deutschland nicht mehr ertragen und lebt mittlerweile in Russland. pic.twitter.com/qVggH6JGGZ— Alina Lipp (@Alina_Lipp_X) September 18, 2025
Iedereen vond het goed
Leden van de partij vertelden tijdens bijeenkomsten bijvoorbeeld trots welke opa waar gediend had in nazi-Duitsland. Daarnaast werd er geproost op de opa’s. Dit speelde in 2013 en later, zei Nina. Toen was Merkel bondskanselier.
Ze had niet verwacht dat dit nog zou bestaan in Duitsland. Ze vonden het ook grappig, omdat ze wisten dat zij Russisch is. En iedereen vond het goed.
Deutschland über alles
Nina voegde toe dat op partijcongressen van de CDU ook Das Deutschlandlied gezonden werd: ‘Deutschland über alles’.
Het viel haar verder op dat veel CDU-leden een hekel aan buitenlanders hebben.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Nederlandse universiteit waar totale gekte regeert doet onderzoek naar complotdenken. Krijg jij hier ook kromme tenen van?
President Jimmy Carter: “Amerika is geen democratie, maar een oligarchie waarin de elite de macht heeft”
“NASA-astronaut zag dode aliens op beelden UFO-incident bij Roswell”
Trump: ‘Ik heb overtuigend bewijs gezien dat coronavirus uit lab komt’. Deed iemand iets met opzet?
Baking soda is één van de beste gezondheidsproducten. Ben jij al bekend met deze aspirine van de alternatieve gezondheid?
Werkt bondskanselier Merkel voor de CIA?
Kijk: De ‘hel’ die dit beleid veroorzaakt bij onze boeren
Argentinië klaagt WHO-baas Tedros aan wegens misdaden tegen de menselijkheid
Advocaat Reiner Fuellmich reageert op belangrijke uitspraak Duitse rechter: ‘Eerste in zijn soort’