Er is iets goed mis bij jeugdzorg, stelt sociaal pedagoog Harry Berndsen, die in totaal 200 dossiers bestudeerde. Veel kinderen worden onterecht uit huis geplaatst. In 60 procent van de gevallen gaat het fout en waren er andere manieren om het probleem op te lossen. “Als ik kijk naar mijn dossiers, dan deugt 40 procent.”
Omroep Zeeland nam contact op met Berndsen nadat verschillende ouders bij de redactie aan de bel hadden getrokken. “Onze dochter is ontvoerd door de instanties,” zei één van de ouders.
De sociaal pedagoog, die 20 jaar ervaring heeft, zegt dat medewerkers van jeugdzorg te laag zijn opgeleid voor de taak die ze moeten uitvoeren. De rechter doet uitspraak op basis van vermoedens van de medewerkers, niet op basis van wetenschappelijke feiten, aldus Berndsen.
“Op het moment dat je mensen die niet zijn opgeleid voor een onderzoekstaak of niet zijn opgeleid om situaties te evalueren dat werk laat doen, dan geef je ze een taak die ze niet aankunnen en dan gaat het mis,” licht hij toe. “En dat is schering en inslag.”
Ik zie schrijnende gevallen. Kinderen zijn voor het leven getekend
“De kwaliteit van de rapportages en het onderzoek is te laag en daarmee loop je een grote kans dat kinderen ten onrechte uit huis geplaatst worden. Het geeft heel veel stress bij kinderen. “Ik kom hele getraumatiseerde ouders tegen die zich zo onrechtvaardig behandeld voelen omdat ze zich helemaal niet herkennen in rapporten.”
Hij werkt nu voor een stichting die ouders bijstaat van kinderen die ten onrechte uit huis zouden zijn geplaatst. “Ik zie schrijnende gevallen. Kinderen zijn voor het leven getekend,” zegt hij tegen Omroep Zeeland.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Mysterieuze Orde van Malta betrokken bij miljoenendeals en politieke beïnvloeding op het allerhoogste niveau
Is miljardair Jeffrey Epstein nog in leven? Deze samenzweringstheorieën verspreiden zich als een lopend vuurtje
Eén van de meest verwoestende ministers uit de geschiedenis. Presidentskandidaat haalt fel uit naar Henry Kissinger
Priester: ‘Oekraïense president Zelenski is fervent voorstander van Nieuwe Wereldorde’
Gemaakt van sterrenstof: De verrassende overeenkomsten tussen neutronensterren en menselijke cellen
Schooltv promoot chippen van mensen: ‘Ik heb er één in m’n hoofd laten zetten en het is echt een toppertje’
‘Alles gaat mis voor de Deep State’: dit kunnen we in 2024 verwachten
“Filmpje op gehackte laptop senator McCain laat zien dat executies ISIS in scène worden gezet”
In heel Nederland demonstraties tegen Monsanto: “Wurgakkoord TTIP helpt democratie om zeep”