Tijdens de plenaire vergadering van de Pauselijke Raad voor Rechtvaardigheid en Vrede op 3 december jongstleden benadrukte paus Benedictus XVI het belang van één mondiale gemeenschap met bijbehorende autoriteit.
Volgens de paus is de Kerk niet verantwoordelijk voor de belichaming van deze orde, maar biedt ze wel richtlijnen voor een ‘antropologisch en ethisch raamwerk’.
Hij stelt zich geen supermacht voor waarbij de macht in handen is van een select gezelschap dat het volk domineert en profiteert van de zwakken. Volgens hem moet autoriteit worden gezien als een morele kracht.
Centrale wereldbank
De Pauselijke Raad voor Rechtvaardigheid en Vrede doet samen met andere pauselijke instituties onderzoek naar een hervorming van het internationale monetaire en financiële systeem.
Vorig jaar oktober riep de Heilige Stoel ook al op tot het vormen van een ‘mondiale autoriteit’ en een ‘centrale wereldbank’ om over de financiële instellingen te regeren, zo bleek uit documenten van de kerkvaders.
De raad stelde een financiële transactietaks voor en sprak zich uit tegen ‘neoliberaal denken’ en ‘afgoderij van de markt’, waarbij alleen wordt gezocht naar technische oplossingen voor economische problemen.
Universele bevoegdheid
Volgens de raad moet ‘een supranationale autoriteit’ worden opgericht met een ‘universele bevoegdheid’ om zo economisch beleid te sturen.
Het Vaticaan zei dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) niet langer de macht of het vermogen heeft om de wereldmarkten te stabiliseren. Uit de documenten werd duidelijk dat een dergelijke omschakeling waarschijnlijk enige tijd kon gaan duren en tot veel weerstand zou leiden.
Als dame-grootkruis van Eer en Devotie van de katholieke Orde van Malta, de Souvereine Militaire Hospitaal Orde van Sint Jan van Jeruzalem, is koningin Beatrix trouw aan de paus en de rooms-katholieke leer.
Bron: Vatican.va
Gerelateerd:
- ‘Dystopische Nieuwe Wereldorde: Canada is kanarie in kolenmijn’
- Het einde van de Nieuwe Wereldorde
- Peter Vereecke over de Nieuwe Wereldorde (video)
- Eustace Mullins – Wie besturen onze leiders (video)
- De verstrekkende invloed van het Britse Rijk
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom de aanval van de globalisten op de mens en de menselijkheid onvermijdelijk zal mislukken
Terwijl wij ‘een stukje armer worden’, koopt de Nederlandse regering voor 1,2 miljard euro aan raketten
Zuid-Afrika slaat handen ineen tegen ‘egoïstische en hebzuchtige’ Rothschilds. Dit is hoe ze het land willen overnemen
Gelekte WhatsApp-berichten Britse Hugo de Jonge: ‘Wanneer zetten we de nieuwe coronavariant in?’
De verborgen strijd van 500.000 Nederlandse vrouwen: Hoe THC-olie een doorbraak forceert bij endometriose
Nederland: hoeveel grimmiger en onheilspellender kan het worden?
“Hier is een speciale energie”: Bosnische Indiana Jones opent piramidepark
Wetenschappers: Mars kan op dit moment bewoonbaar zijn
Organisatie achter Week van de Lentekriebels ‘wilde in 1979 pedofilie legaliseren’