Uit nieuw wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat leven mogelijk ouder is dan de aarde en van buiten ons zonnestelsel afkomstig is.
Twee genetici hebben de Wet van Moore toegepast op de mate waarin het leven op aarde steeds complexer wordt. Uit hun berekeningen blijkt dat leven lang voor de aarde moet zijn ontstaan.
De Wet van Moore stelt dat het aantal transistors in een geïntegreerde schakeling door de technologische vooruitgang elke twee jaar verdubbelt. De voorspelling werd in 1965 gedaan door Gordon Moore, één van de oprichters van chipfabrikant Intel. De wet gold nog tot 2011, maar deskundigen houden er rekening mee dat de vooruitgang binnenkort langzamer zal gaan verlopen.
Bouwstenen
Alexei Sharov van het Nationaal Instituut voor Veroudering in Baltimore en Richard Gordon van het Gulf Specimen Marine Laboratory in Florida namen de Wet van Moore, vervingen de transistors door nucleotiden – de bouwstenen voor DNA en RNA – en de schakeling door genetisch materiaal.
Ze berekenden dat leven zo’n 10 miljard geleden moet zijn ontstaan. Ter vergelijking wordt de ouderdom van de aarde op ongeveer 4,6 miljard jaar geschat.
Panspermie
Is het niet alleen wiskundig, maar ook fysiek mogelijk dat leven voor de aarde is ontstaan? Sharov en Gordon zeggen van wel. Micro-organismen of nucleotiden uit oudere delen van het sterrenstelsel kunnen de aarde hebben bereikt door mee te liften met kometen of planetoïden. Dit wordt ook wel panspermie genoemd.
De wetenschappers benadrukken dat ze hiermee niet bewijzen dat leven ouder is dan de aarde. Noem het een gedachte-experiment of een essay in plaats van een theorie, aldus Sharov.
Lees het gehele onderzoek hier terug.
Bron: Technewsdaily.com
Gerelateerd:
- Verschuilt donkere materie zich in spiegelwereld met schaduw-Melkweg?
- De wetenschap achter parallelle universa (video)
- Astronomen verkennen voor het eerst ander zonnestelsel
- ‘DNA-ingrediënten’ ontdekt in interstellaire ruimte (video)
- Het universum is een ‘gigantisch brein’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ook in Nederland doen we mee met de ongefundeerde hetze tegen Rusland. Hoe de elite zich compleet voor schut zet
Huisarts Rob Elens overweegt ministerie van VWS voor rechter te slepen
Tijdschrift waarschuwt voor gevolgen van asbest in ons drinkwater
‘Historische zitting’: druk op ministerie van VWS om openheid van zaken te geven neemt toe
Kamerlid: “Het ministerie van Justitie is een propagandaministerie”
Coronademonstrant Marco van Onrecht TV ‘in buik geschoten’ bij rellen Rotterdam
Ook bestuurders verzetten zich tegen coronamaatregelen: ‘Absurd, dit’
‘Het hele land wordt geterroriseerd door de gekte van D66’
De financiële octopus: documentaire zet Rothschilds centraal in mondiale machtsstructuur