De VVD van premie Rutte wil dat de avondklok wordt verlengd. VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff zei dat er ‘extra tikken nodig’ zijn nu er een ‘derde golf op komst is’ door de Britse variant. Kamerlid Wybren van Haga (FVD) vroeg premier Rutte of er een ontheffing van de avondklok is voor ziekenbezoek. “Die schijnt er niet te zijn en ik krijg daar heel veel mails over. Dat is een schrijnende situatie,” zei hij donderdag tijdens het coronadebat.
Op de vraag of iemand die met kanker in het ziekenhuis ligt na 21.00 uur bezoek mag ontvangen, antwoordde Rutte: “Als iemand op dat moment niet heel ernstig ziek is en tot overlijden dreigt te komen, denk ik van niet, want dan heb je te veel uitzonderingen op de avondklok. Maar niet omdat iemand in het ziekenhuis ligt en ernstig ziek is. Maar in de laatste fase mag het natuurlijk wel. Dat was zelfs in de eerste lockdown in de verpleeghuizen zo.”
Heel schrijnende situatie
Van Haga benadrukte dat het niet om de laatste fase gaat. “Het gaat erom dat iemand kanker heeft en in het ziekenhuis ligt. Kan diegene vrienden en familie op bezoek hebben na 21.00 uur?” Rutte: “Alleen als het heel ernstig is.”
“Dus dat kan niet?” vroeg Van Haga, die blijft strijden voor de burgers, maar steeds bot vangt. “Nee,” zei Rutte. “Ik vind het verschrikkelijk allemaal, maar dat is natuurlijk ook waarom ik de avondklok zo vreselijk vind.”
“Ja, dat zegt u iedere keer: het is verschrikkelijk. Maar het is toch een heel schrijnende situatie als iemand in het ziekenhuis ligt, kanker heeft en geen bezoek kan ontvangen na 21.00 uur?” vroeg het FVD-Kamerlid. Hij kondigde aan een motie te zullen indienen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Documentaire over ‘extreem hoge’ oversterfte op 9 april in première in Tuschinski
Mysterieus zeemonster spoelt aan in de Filipijnen. Dit zeggen lokale bewoners erover
Dit is de nummer 2 van Omtzigt: past in ieder geval perfect op de lijst van ‘Lockdown Pieter’
Zo koud is het op 11 juli in bijna 100 jaar niet geweest
‘Soros en Biden klopten Oekraïners 1,5 miljard uit de zak’. Parlementslid legt omvangrijk corruptieschandaal bloot
Libië onder Gaddafi: “Gratis stroom, zorg, onderwijs, huisvesting en renteloos lenen”
Spectaculaire ‘vuurbal’ boven Groot-Brittannië (video)
Merck schrapt coronavaccins: doormaken van de infectie beter dan prik
Je raadt nooit wie sinds 2024 werkt aan een mRNA-hantavirusvaccin