
Net zoals de dreiging van terrorisme heeft geleid tot een drastische inperking van vrijheden, wordt de ‘Russische inmenging’ nu gebruikt om de nieuwe ‘sleepwet’ erdoor te drukken.
Premier Mark Rutte pleit ervoor om inlichtingendiensten meer bevoegdheden te geven. Hij brak tijdens zijn persconferentie een lans voor de nieuwe Wet op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten oftewel de sleepwet.
Zes bronnen zouden aan de Volkskrant en Nieuwsuur bevestigd hebben cruciaal bewijs te hebben voor Russische betrokkenheid bij de hack van de Democratische Partij.
En daar zijn ze weer, de ‘bronnen’. Welke bronnen? Dat is geheim.
Kremlin-woordvoerder Peskov benadrukte dat de Nederlandse inlichtingendiensten het formeel niet hebben bevestigd. Hij trok volgens persbureau TASS de betrouwbaarheid van de Nederlandse media in twijfel.
Inside job
Wij zijn erg benieuwd naar het cruciale bewijs dat de AIVD heeft verzameld, aangezien oud-computerexperts van de NSA eerder claimden dat de hack een inside job was.
“Op 5 juli vorig jaar is het systeem van de Democratische Partij niet gehackt – niet door de Russen en niet door anderen,” meldde het tijdschrift The Nation op basis van conclusies die waren getrokken door de experts.
“Er is nu wetenschappelijk bewijs dat er sprake was van een lek,” aldus het tijdschrift.
Volgens de experts ging het om een inside job en was de dader iemand die toegang had tot het systeem van de Democratische Partij.
Over het cruciale bewijs wilden Rutte en minister Ollongren van Binnenlandse Zaken niets zeggen.
Openlijke aanval
SP-leider Lilian Marijnissen opende eerder op het partijcongres de aanval op premier Rutte.
“Achter die vriendelijke glimlach van Mark Rutte gaat een ruwe werkelijkheid verborgen,” zei ze. “Een openlijke aanval op onze verzorgingsstaat.”
Rutte is volgens haar uit op ‘onze lonen en sociale rechten. Op onze voorzieningen. Een aanval op onze beschaving’.
De SP-leider hekelde dat de overheid steeds kiest voor het grootkapitaal, zoals bij het afschaffen van de dividendbelasting. Ze noemde dat ‘roofkapitalisme’.
Strategie van spanning
Het wereldwijde afluistersysteem gerund door de VS, dat onderdeel is van de ‘oorlog tegen terreur’, werd door Edward Snowden aan de wereld geopenbaard.
Wetgeving die dit mondiale afluistersysteem officieel moet maken in andere NAVO-landen is inmiddels ingevoerd.
Bij ons is de sleepwet er in juli vorig jaar ook in de Eerste Kamer doorgejast.
De oorlog tegen terreur en daarmee het afluistersysteem dat erdoor gerechtvaardigd wordt, kan het best worden begrepen als een strategie van spanning, betoogt emeritus hoogleraar Kees van der Pijl op zijn blog.
Politieregime
“Doel is om de mensenzee, waaraan criminele en terroristische neigingen worden toegeschreven, eronder te houden door een politieregime,” zegt hij.
Op die manier willen de machthebbers verhinderen dat zich een zelfbewuste klasse ontwikkelt. “Dat is het doel van de strategie van de spanning.”
“Door delen van de overtollige bevolking te provoceren tot geweld, of dit nu met vooropgezette bedoeling of onbedoeld plaatsvindt, wordt een permanente uitzonderingstoestand gecreëerd, die de brutale en compromisloze aanval gaande houdt en het verzet ertegen de kop indrukt,” zegt hij.
Ongewenste informatie
In het verlengde van de oorlog tegen terreur wordt ‘nepnieuws’ eruit gehouden door ervoor te zorgen dat grote bedrijven zoals Google met bijgestelde algoritmes linkse websites niet meer zo gemakkelijk tonen als men naar een onderwerp zoekt.
“In waarlijk Orwelliaanse geest zijn grote internetbedrijven behulpzaam om het zogenaamde nepnieuws af te vangen, zodat mensen niet aan ongewenste informatie (‘samenzweringstheorieën’) zullen worden blootgesteld,” concludeert Van der Pijl.
Op naar de Atlantische politiestaat.
‘Ze willen zonder wetenschappelijk bewijs de boeren opruimen’
Jongen van school gehaald om wifi-straling
VIDEO: Eerste kijk in mysterieuze krater aan ‘het einde van de wereld’
Bill Gates bezoekt in het geniep viroloog Marc Van Ranst: ‘Voer voor complotdenkers’
Tweede Wereldoorlog is ‘vooral de schuld van Groot-Brittannië’. Deze historici laten zien waarom
Bescherm je kinderen tegen indoctrinatie door Hollywood en de media. Kanye West slikt rode pil
Bill Gates waarschuwt alvast voor pandemie 2. Wat staat ons te wachten?
Thierry Baudet geeft hier even een cursus staatsrecht, de stilte is oorverdovend
Misdaden door Clinton zijn 20 keer groter dan Watergate. Oud-onderdirecteur van de FBI trekt fel van leer