Zo’n 60 partners inclusief TNO (Nederlandse organisatie voor toegepast-natuurwetenschappelijk onderzoek) hebben zich aangesloten bij de volgende stap van de zogeheten City Deal, ‘Een slimme stad, zo doe je dat’.
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om ‘de kansen van digitalisering en technologisering te benutten om regio’s, steden en dorpen leefbaar en sociaal te houden en de democratie te versterken’.
City Deals zijn onderdeel van Agenda Stad, het interbestuurlijke programma waarin steden, maatschappelijke partners en de Rijksoverheid samenwerken aan het versterken van de innovatie van Nederlandse steden.
🗓️19 jan ’23 in Den Bosch ondertekenden 59 overheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties waaronder TNO, voor een verlenging en uitbreiding van de City Deal lees Smart City.
Yep t WEF is echt alleen een praatclubje 😴
🧵1/7
➡️https://t.co/xRD3awpkDo pic.twitter.com/9KOOaV0Xfg
— 🌸Simone Juffermans (@SimoneSays123) January 27, 2023
Allerlei soorten sensoren
De partners spannen zich gedurende de looptijd van de City Deal in om tenminste 12 processen te veranderen, deze processen te borgen, te implementeren en opschaling te bereiken.
Er zijn steeds meer partijen die smartcitytoepassingen willen toevoegen aan de openbare ruimte. Denk bijvoorbeeld aan allerlei soorten sensoren.
Agenda Stad doet dit alles op verzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken in samenwerking met Stedennetwerk G40. Partners zijn onder meer ministeries, provincies, gemeenten, de politie, het CBS, UWV, KPN en VodafoneZiggo.
Klaus Schwab barely finished his opening remarks at WEF 23 and a Swiss MP from the Greens Party is already promoting a 15 minute city style concept where people no longer need cars. Also encourages punishing businesses that don’t adhere to climate agreements. #wef23 pic.twitter.com/3S7WUb7TZ0
— Rukshan Fernando (@therealrukshan) January 16, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Sustainable Development Goals
Het project wordt uitgevoerd door Future City Foundation, die ‘professionals met elkaar verbindt bij gemeenten, bedrijven en andere organisaties om samen van die regio’s, steden en dorpen slimme gemeenschappen te maken met een gezonder leefomgeving, zoals bedoeld in de Sustainable Development Goals van de Verenigde Naties’.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken draagt eraan bij dat ‘burgers kunnen wonen in betaalbare, veilige en energiezuinige woningen in een buurt waar iedereen meetelt en meedoet en het prettig leven is’.
15-minutenstad
D66 wil dat Tilburg een zogenoemde 15-minutenstad wordt. “Voorzieningen, ook het buitengebied, zijn voor iedereen te voet, met de fiets of het OV te bereiken binnen 15 minuten. Dit verlicht de druk van met name autobewegingen en de openbare ruimte,” aldus D66.
Dergelijke 15-minutensteden zijn onderdeel van de VN- en WEF-plannen. Je wordt gevolgd en opgesloten in je wijk en daar ben je blij mee.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het geheim van de getallen 5 en 6 en waar ze in verborgen zitten
Hoe het World Economic Forum vanuit Davos ons land aanstuurt
Afschaffing referendum in strijd met normen die nota bene door de overheid zijn opgesteld. Dit zijn ze
Amerikanen trekken stekker uit 66 organisaties, waaronder een aantal opvallende namen met Nederlandse wortels
De Europese digital ID: Wat is de rol van Nederland in dit angstaanjagende project?
Het officiële verhaal over 9/11 is absurd. Waarom leggen de mainstream media deze link niet?
Fleur Agema haalt verwoestend uit naar D66: ‘Wat een slagveld! Verschrikkelijk onmenselijk!’
Canadese leger onderzoekt mysterieus geluid dat van de zeebodem komt
Door Bill Gates gesteund fonds krijgt 3,5 miljard coronasteun van de overheid