De overheid had niet alleen contact met Twitter, Twitter was ook aanwezig bij ‘desinformatie-bijeenkomsten’ op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Waarom? Om kritische geluiden van Twitter te weren, ontdekte Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD).
Het staat letterlijk in vrijgegeven stukken. “Zou je dit aan Twitter kunnen doorsturen, misschien kunnen ze deze man blokkeren?” vroeg een ambtenaar van het ministerie van VWS op 17 februari 2021.
“En nemen jullie vanuit de IGJ (gezondheidsinspectie, red.) contact met zo iemand op, omdat hij [zwartgelakt] zou zijn?”
“We hebben wel een contact bij Twitter, zal ik die vragen of zij deze informatie al hebben en of ze actie willen ondernemen?” Wat anders kan deze “actie” zijn dan CENSUUR van staatswege? https://t.co/MCR3HyHBTK pic.twitter.com/8DipDAuiGE
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) June 9, 2023
Censuur van staatswege
Dan nog een e-mail die dateert van 20 april 2021: “Wij hebben wel een contact bij Twitter, zal ik die vragen of zij deze informatie al hebben gecheckt en of ze actie ondernemen?”
Van Houwelingen vraagt: “Wat anders kan deze ‘actie’ zijn dan censuur van staatswege?”
De documenten laten zien dat de Nederlandse overheid, Facebook en Twitter samenspanden tijdens corona om dissidente geluiden in de kiem te smoren, reageert commentator Eva Vlaardingerbroek.
Voormalig fractiemedewerker van D66
Jan Roos vraagt: “Zou dit de reden zijn dat ik onrechtmatig van Twitter ben gegooid en een advocaat moest inhuren om terug te kunnen keren?”
Data-analist Daniël van der Tuin merkt op dat de vertegenwoordiger die kritische geluiden van Twitter weerde tijdens de epidemie, E. Haverman was, voormalig fractiemedewerker van D66.
De Meta-beleidsbaas zat namens Facebook en Twitter in de Denktank Desinformatie en zat ook aan tafel bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, laat Van der Tuin weten.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Marcel de Graaff houdt vernietigende speech in Europees Parlement: ‘Het volk moet afrekenen met haar vijanden’
Nugtella: hazelnootpasta met cannabis
Julian Assange: “Duizend procent zeker dat Rusland niet achter verkiezingshack zit”
Kijk: Rechtsfilosoof legt bij Jinek in 1 minuut uit waarom ongevaccineerden onterecht zwartepiet toegespeeld krijgen
Veel te veel kinderen krijgen ten onrechte een label: “Artsen probeerden ons in allerlei hokjes te duwen”
DKTP-vaccin gelinkt aan eczeem, astma en voedselallergie. Deel deze studie uit op het consultatiebureau
Een kandidaat-raadslid raakte in opspraak om kritische tweets over Soros en ‘massamoordenaar’ Obama. Dit is haar reactie
Bij bijna 50% vrouwen heeft coronavaccin invloed op menstruatie: ‘Dit was toch een complottheorie?’
Superaarde ontdekt waar leven kan bestaan. Wat gaan we aantreffen op deze unieke planeet?