Deze week was Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) te gast in de allereerste aflevering van Hero’s Journey Podcast. Het gesprek ging onder meer over de massale aanval van Hamas op Israël op 7 oktober jongstleden.
“Persoonlijk vond ik het heel onwaarschijnlijk dat de Israëlische overheid totaal verrast werd door die aanslagen,” zei Van Meijeren. “Die inlichtingendiensten – de Mossad, maar ook de CIA – houden heel goed in de gaten wat er overal gebeurt.”
Heel erg onwaarschijnlijk
Die grens wordt met de meest moderne technologieën bewaakt. Er zijn ook oud-leden van het Israëlische defensieleger die hebben gezegd dat alle alarmbellen al afgingen als er een kat te dicht bij in de buurt kwam, aldus het Kamerlid.
“Als je dan ziet dat 1000 Hamas-leden met voertuigen en raketten zich hebben kunnen mobiliseren zonder dat iemand iets doorhad – en dan heb ik het nog niet eens gehad over alle voorbereidingen die eraan ten grondslag liggen – dan vind ik dat heel erg onwaarschijnlijk.”
Laat maar gebeuren
Van Meijeren vraagt zich dan ook af welke belangen hier achter schuil kunnen gaan. “Is het denkbaar dat de Israëlische overheid ervan op de hoogte was dat deze aanslagen gepland werden en ze misschien heeft toegestaan? Misschien heeft gezegd: laat maar gebeuren, want dan hebben wij daarna een goede reden om andere belangen na te streven?”
Hij wees erop dat er documenten zijn uitgelekt van de Israëlische overheid waarin uitvoerige plannen staan omschreven om alle Palestijnen te deporteren uit Gaza en vervolgens te verspreiden over de regio en delen van Europa en Canada. “Dus dit zal waarschijnlijk ook weer heel veel migratiestromen gaan opleveren.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bill Gates: ‘Jullie zullen pijn nog jaren voelen, dit is pas het begin’
Ancient Aliens 6: Buitenaardsen en de verloren Ark (video)
Mysterieus ruimtevliegtuig terug op aarde. Dit is waarom het is omgeven met complotten
Oproep van een wanhopige boer: ‘Wat er bij ons gebeurt is bizar. Het is te gek voor woorden’
Ongefilterd en explosief: bekijk dit heftige interview met Andrew Bridgen over digitale ID, oversterfte en politiek stilzwijgen
Verbazing om WATERSLOT in Nederland: ‘Volstrekt belachelijk’
Heeft Trump toch gewonnen? Ex-inlichtingenofficier over de ‘misdaad van de eeuw’
Was gifgasaanval in Syrië een valse vlag-operatie? Wie weet, zegt Trumps nationale veiligheidsadviseur
Ruim kwart Nederlanders gelooft in reïncarnatie. Volgens Rianne (29) is dit de reden dat de ziel steeds terugkeert