Calley Means, oprichter van Trumed, werkte aan het begin van zijn carrière voor de farmaceutische en voedselindustrie. Het was zijn taak om geld door te sluizen naar instituties waar mensen vertrouwen in hebben.
Hij moest geld doorsluizen naar medische organisaties. De American Diabetes Organization nam miljoenen aan van Coca-Cola om diabetespatiënten te adviseren kleine blikjes cola te drinken.
De Academy of American Pediatrics, de Amerikaanse wetenschappelijke vereniging voor kindergeneeskunde, wordt voor 80 procent gefinancierd door de farmaceutische industrie, onthulde Means.
Ik was geschokt
Hij sluisde geld door naar onderzoekers en communiceerde met tophoogleraren van onder meer Harvard. “Ik was geschokt.”
Means sluisde geld door naar de media. Televisie wordt voor de helft gefinancierd door farma, niet om consumenten, maar het nieuws te beïnvloeden.
Hij financierde ook politici en toezichthouders. De Amerikaanse medicijnautoriteit FDA wordt voor driekwart gefinancierd door farmaceutische bedrijven.
Genocide
Negen van de 10 belangrijkste doodsoorzaken zijn gelinkt aan voorkoombare chronische ziektes die worden veroorzaakt door voedsel, zei Means tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Robert F. Kennedy jr.
“We plegen genocide tegen onze kinderen,” benadrukte hij.
Pact met de duivel
Waarom laat men dit gebeuren? Zieke mensen leveren geld op, gezonde mensen niet. Niets is zo winstgevend als een kind dat aan een chronische ziekte lijdt. Ze krijgen steeds meer comorbiditeiten, maar sterven niet. Medicijnen worden op de middelbare school uitgedeeld als snoepgoed.
Means sprak van ‘een pact met de duivel’: de voedselindustrie houdt ons ziek en de farmaceutische industrie profiteert daarvan.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






World Economic Forum distantieert zich van vacature voor ‘lekkere blonde wijven’
De positieve impact van kleding: Meer dan enkel uiterlijk vertoon
‘Wow, Theo Schetters legt hier en détail bloot wat er gebeurt, in jip-en-janneketaal’
Verpleegster betrokken bij vaccinatieprogramma spreekt zich uit: ‘Dit is genocide’
Bescherm jezelf en stap in de realiteit
Koninklijke astronoom: Buitenaardsen kijken ons mogelijk recht in het gezicht
In Europa is iets ‘heel interessants’ aan de hand en niemand praat erover
Suiker even gevaarlijk als alcohol en sigaretten
‘Wordt hij gevangengehouden in het moeras?’ Kennedy aangeklaagd door zijn eigen organisatie