De afgelopen periode hebben we een compleet woke-Europees Parlement gehad dat allerlei beleid heeft doorgeduwd dat het leven van de mensen er niet beter op heeft gemaakt. Dat zegt Europarlementariër Rob Roos in een videoboodschap. “Alles is veel duurder geworden: energie, eten, torenhoge inflatie, et cetera.”
De Europese Commissie heeft de boeren de afgelopen jaren tot wanhoop gedreven, vervolgde Roos. “Vooral de Green Deal van Frans Timmermans is een drama geweest.”
De Europese Unie laat onze boeren telkens weer in de steek. Luister 👂 pic.twitter.com/6MIVcG6QMq
— Rob Roos MEP 🇳🇱 (@Rob_Roos) May 2, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Hele zorgelijke ontwikkeling
Veel boeren worden gesaneerd, ook in Nederland. Boeren verdwijnen, wat betekent dat ook voedselproductie verdwijnt. “Een hele zorgelijke ontwikkeling.”
De boeren die er nog zijn, krijgen subsidie als ze voldoen aan ‘groen’ beleid. Bijvoorbeeld dat ze vlindergewassen op hun land planten. Die subsidie wordt dus eigenlijk gebruikt om de boeren in een soort keurslijf te duwen zodat ze doen wat de Europese Commissie wil.
Echt een ramp
Heel veel boeren doen hieraan mee en zijn hiervan afhankelijk, maar wat gebeurt er nu? Ze krijgen hun geld niet. Het duurt soms wel een jaar voordat ze dat geld uitgekeerd krijgen.
“Boeren hebben het vaak financieel heel lastig en als je dan je geld niet krijgt, dan is dat echt een ramp,” benadrukt het Europarlementslid. “Dus die Europese Commissie stelt allerlei eisen om de boeren in dat keurslijf te duwen en dan komen ze hun verplichtingen niet na. Dat is schandalig.”
Roos roept iedereen op om de boeren te steunen. “We hebben ze nodig, geloof me.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kabinet wil toch verder met 2G: ‘Mijn maag keert zich om’
AstraZeneca-vaccin bleef in gebruik ondanks tienduizenden meldingen van hartproblemen
‘Ronduit schokkend’: geen enkel (kinder)vaccin is ooit via een officiële controlegroep getest
Volkskrant-columnist begint te lachen terwijl Van Haga over zelfmoorden praat
Is de tijd inmiddels rijp voor een basisinkomen?
12 feiten over de mazelen waar je niets over zult lezen in de mainstream media
Deze Iraakse militieleider onthult hoe Amerika ISIS wil gebruiken voor eigen projecten in het Midden-Oosten
Vreemde ‘graancirkels’ ontdekt. Zijn de aliens geland in Italië?
Meldingen van sterfgevallen na inenting lopen hard op: ‘Wij vinden dit alarmerend’