NSC is een partij die altijd hamert op de rechtsstaat. Die partij heeft nu een beoogd premierskandidaat naar voren geschoven die er juist om bekend staat dat hij de randjes daarvan opzoekt, merkte Kamerlid Pepijn van Houwelingen op in de Tweede Kamer.
Hij noemde als voorbeeld nepaccounts op sociale media, waarmee Dick Schoof burgers bespioneerde. Ook schreef hij rapporten over anti-institutioneel extremisme, op basis waarvan nu zelfs politici vervolgd worden, zoals Gideon van Meijeren.
“Hoe kan dit nou?” vroeg Van Houwelingen aan NSC-Kamerlid Van Hijum. “Hoe is het nou toch mogelijk dat u met zo’n beoogd premierskandidaat komt aanzetten, terwijl u altijd zo hamert op rechtsstatelijkheid?”
NSC heeft altijd de mond vol van de ‘rechtsstaat’.
Hoe geloofwaardig is het dat Dick Schoof, die erom bekendstaat de grenzen van de rechtsstaat op te zoeken en te overschrijden, mede namens de partij van Omtzigt naar voren wordt geschoven als kandidaat-premier? #FVD pic.twitter.com/HveHCOCNyv
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) May 29, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ver over het randje
Kamervoorzitter Bosma greep in. “Dit is ver over het randje van wat vandaag op de agenda staat,” zei hij.
Van Houwelingen merkte scherp op dat FVD een maand geleden tijdens een debat over een Nexitreferendum allerlei aantijgingen kreeg over Russische banden. “Dat heeft u allemaal laten gebeuren. Dat had niets met het onderwerp van het debat te maken.”
“Dan moet dit toch op z’n minst ook kunnen, vindt u niet?” vroeg hij.
Het wordt met de dag erger
Bosma vond van niet, ‘want toen was het een debat over Nexit en toen werd er gevraagd naar banden van, in dit geval, uw partij met organisaties die wellicht op dit onderwerp beïnvloeding hadden willen plegen’.
“Ik zie geen verband tussen Nexit en Rusland eerlijk gezegd,” stelde Van Houwelingen.
Fractievoorzitter van FVD in Haarlemmermeer Brigitte Antolini reageert: “Wat valt die Bosma tegen zeg, man man man, het wordt met de dag erger.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Een stel uit de hel”: Meest corrupte echtpaar op deze aardbol ontmaskerd in ‘Clinton Cash’
Gideon van Meijeren pakt minister van Justitie stevig aan: ‘Dat is een politiestaat!’
Zal Obama de waarheid vertellen over buitenaardsen?
Waarom de Egyptenaren aloë vera ook wel de plant van onsterfelijkheid noemden
Wat de afschaffing van de dividendbelasting en steun aan jihadisten te maken hebben met de macht van vrijmetselaars en andere geheime genootschappen
Dit gebeurt er met je als je 10 dagen suikervrij eet
Freek Jansen (FVD) doet dringende oproep aan alle mensen: ‘Word wakker, haal die prikken niet’
5000 jaar oude piramide gesloopt door Peruaanse bouwbedrijven
Middeleeuws brouwsel van knoflook en wijn doodt agressieve ziekenhuisbacterie MRSA