Bij het Nationaal Monument in Park Vijfhuizen bij Schiphol zijn woensdag de slachtoffers herdacht van de vliegramp met vlucht MH17, 10 jaar geleden. Bij de plechtigheid waren koning Willem-Alexander en premier Dick Schoof aanwezig.
Schoof was vanuit zijn positie als oud-Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid en topambtenaar van het ministerie van Justitie vanaf het begin betrokken bij het onderzoek naar de toedracht van de ramp.
Tijdens de herdenking werden de namen van de 298 slachtoffers voorgelezen, onder wie 196 Nederlanders.
Deze week bijna twee MH17’s aan #oversterfte: 558 levens! Volgende week waarschijnlijk nog meer, maar verder NIETS aan de hand.
Inmiddels wordt ook het RIVM wakker, want hun baseline ligt een MH17 hoger. Het is maar dat u het weet!
Indrukwekkende herdenking trouwens…. pic.twitter.com/X4QLbuxiVf— Herman Steigstra (@SteigstraHerman) July 17, 2024
Verder niets aan de hand
Ondertussen voltrekt zich een stille ramp in ons land. Deze week bijna twee MH17’s aan oversterfte: 558 levens, meldt statisticus Herman Steigstra. “Volgende week waarschijnlijk nog meer, maar verder niets aan de hand,” zegt hij sarcastisch.
Inmiddels heeft het RIVM de baseline, de verwachte sterfte, een MH17 hoger gelegd. Steigstra: “Het is maar dat u het weet! Indrukwekkende herdenking trouwens.” Het ‘heeft er de schijn van’ dat ze de oversterfte aan het witwassen zijn.
Heel erg veel
Hij licht toe dat er in voorgaande jaren hittegolven waren, maar dat er nu geen enkele oorzaak te bedenken is. Naast de prik dan.
Mogelijk is het beeld iets vertekend omdat het voorlopige cijfers betreft, ‘maar 558 oversterfte is wel heel erg veel’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Rutte bekritiseerd om foto met Zelensky: ‘Misselijkmakend plaatje’
Italianen massaal in opstand tegen controversiële vaccinatiewet. Wordt hun stem nu eindelijk gehoord?
Ligt er goud in Fort Knox? Nep-goudstaven opgedoken in New York
Complottheoretici claimen dat Kurt Cobain nog leeft
3 reanimaties bij Bredase Singelloop: ‘Te veel tegenwind? Te veel ijs op de Noordpool gesmolten?’
Spoedarts ontslagen wegens kritiek op prikbeleid: ‘Stop met het inspuiten van die troep!’
Publicist Udo Ulfkotte overleden: “Onze kwaliteitsmedia zijn corrupt en liegen het volk voor”
Franse inlichtingendiensten wisten van IS-aanslag op kerk, maar deden niets. Dit gebeurde er nadien
Studie: aspartaam kan kanker veroorzaken