Harry Vermeegen heeft berichten ontvangen van mensen uit Gilze die op een terrein van een azc wonen waar ook asielzoekers gehuisvest zijn.
De Nederlanders zeggen tegen Vermeegen: “Er is iets verschrikkelijk fout in Nederland. Er gebeuren allerlei hele vreemde dingen hier.”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Schimmel
De asielzoekers krijgen alles. In hun woningen krijgen ze warmtepompen, zonnepanelen en de huizen worden helemaal opgeknapt.
De Nederlanders, die bij het COA huren, krijgen niks. “Bij ons gebeurt niks aan de woningen. Wij zitten met schimmel en noem maar op. En als wij vragen: kunnen jullie onze woningen ook een beetje opknappen, dan zegt het COA: daar hebben we geen potje voor. En jij bent geen asielzoeker.”
Hoe moet dit verder?
Wij voelen ons tweederangsburgers, zeggen de bewoners tegen Vermeegen. “Het is weer het liedje van: asielzoekers op 1 en Nederlanders op 2. En dat gebeurt daar dus in de praktijk.”
“Hoe moet dit verder? Er is iets heel erg fout in Nederland.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: De explosieve docu over kanker die de media weigerden uit te zenden
Ben Goldacre: leugens in de medicijnindustrie (video)
Fabian Society Starmer: “Wolf in schaapskleren” achter Brits beleid
Politieagent: ‘Ik kan het niet meer met mijn geweten verenigen hoe we met burgers om moeten gaan’
Ontdekte NASA 36 jaar geleden leven op Mars?
Vaccinatieslachtoffer stelt GGD aansprakelijk voor de schade en dit is het absurde antwoord
Oud-huisarts confronteert medisch tijdschrift met ongemakkelijke vraag: ‘Waar is het virus?’
Alzheimer binnen een paar dagen omgekeerd. Dit natuurlijke middel herstelt het geheugen
Gideon van Meijeren vraagt debat aan over zorgelijke ontwikkelingen in Roemenië, kijk wat er dan gebeurt