Propaganda

Nieuwslezers nemen op tv ontslag om ‘ongebalanceerde verslaggeving’

Help anderen door dit met je kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Twee nieuwslezers van de Amerikaanse zender ABC7 dienden tot ieders verrassing live op televisie hun ontslag in. Het duo werkte zes jaar voor de zender.

Cindy Michaels en Tony Consiglio lieten na het zesuurjournaal weten per direct te stoppen omdat ze de verslaggeving ongebalanceerd vinden.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Het tweetal bedankte de kijkers en zei dat het vertrek in het licht van enkele ‘recente ontwikkelingen’ op dit moment het beste alternatief is.

Eerlijk

“Ik wilde zeker weten dat ik mijn werk goed deed, en als journalist eerlijk en ethisch kon zijn,” vertelde Consiglio aan de Bangor Daily News. “Er waren momenten waarop dat niet het geval was.”

Michaels was ook de nieuwschef van de zender en zei dat haar beslissingen geregeld werden teruggedraaid door het management.

De laatste jaren konden de nieuwslezers zich steeds minder vinden in de werkwijze van de leidinggevenden. “Het is nogal ingewikkeld, maar er werd van ons verwacht dat we ongebalanceerd politiek nieuws brachten,” lichtte Michaels toe.

Gekleurd nieuws

Algemeen directeur van ABC7 Mike Palmer hield vol dat het bestuur zich niet heeft bemoeid met beslissingen die in de redactiekamer werden gemaakt.

Hoewel de voormalig nieuwslezers niet wilden verklaren hoe ze onder druk werden gezet om gekleurd nieuws te brengen, speculeren enkele bloggers dat ze werden gedwongen om conservatieve vooroordelen te verspreiden.

Bron: Rawstory.com

Gerelateerd:

 

Interessant

Vond je deze info goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

11 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Hunting Wolf
Hunting Wolf
13 jaren geleden

De laatste jaren konden de nieuwslezers zich steeds minder vinden in de werkwijze van de leidinggevenden.Dan is het meest verstandige wat je kunt doen is, die zelfde leidinggevenden de rug toekeren,waardoor de mensheid weer iets meer wakker wordt van het gehuichel,van die leidinggevenden.En ergens maken ze duidelijk de opstappers, dat ze shitverhaaltjes moesten opzeggen, door een paar slavendrijvers opgelegd.Hulde voor deze twee!!

biffje
biffje
13 jaren geleden

Dát vind ik nou geweldig nieuws!!

Zouden al onze nieuwslezers ook kunnen doen 🙂

DingieM
DingieM
13 jaren geleden

Dit vergt veel moed. Ben blij dat dit gebeurd en hopelijk trekken ze andere journalisten ook over de streep.

Monique
Monique
13 jaren geleden

Dappere zet. De innerlijke stem gaat over op daden. Wie volgt? Staande ovatie!!

Rosa
Rosa
13 jaren geleden

Tranen van bewondering. Eindelijk…..

Rijst
Rijst
13 jaren geleden

Dapper! Chapeau!

Peter
Peter
13 jaren geleden

Het is te hopen dat dit de aanzet is voor een grotere actie van journalisten die al jaren onder de plak zitten en worden gehinderd in hun missie van vrije nieuwsgaring. Bewondering voor deze mensen.

Silber eye
Silber eye
13 jaren geleden

Bravo, deze mensen mis ik in de Nederlandse politiek!

Avatar_777
Avatar_777
13 jaren geleden

Super! Ik ben benieuwd of de Nederlandse journalisten deze integriteit en moed ook bezitten om zo’n stap voorwaarts te zetten.

legaal
legaal
13 jaren geleden

hoi allemaal,ik kreeg gewoon kippevel,bij het zien van dit filmpje.Daar is moed voor nodig ,om dit te doen.Inmijn gedachten wens ik ze sterkte toe.Gr,Legaal

Eden
Eden
13 jaren geleden

We worden wakker!!

Back to top button
11
0
We lezen graag je reactie!x