Landbouwminister Wiersma (BBB) komt vrijdag met een ingrijpend mestpakket dat in de hele agrarische sector veel pijn gaat doen, zeggen Haagse ingewijden tegen De Telegraaf.
Om de mestcrisis aan te pakken, zal niet alleen het mes worden gezet in de melkveestapel, maar dreigen ook varkens- en kippenboeren hun veestapel fors te moeten verkleinen.
De Haagse bronnen verwachten dat de BBB-minister haar eigen boerenachterban tegen de haren in gaat strijken. De grote vraag is of de sectoren dit gaan slikken. Donderdag gaat de minister met de boerensectoren om tafel om de harde boodschap ‘te laten landen’.
Wat is er nu eigenlijk veranderd?
Er is veel kritiek op de ‘D66-plannen’. “We hebben een nieuw kabinet. Maar wat is er nu eigenlijk veranderd?” vraagt voormalig Europarlementariër Rob Roos zich hardop af.
FVD-commissielid Rebecca de Knegt reageert: “Verdeel en heers! Je zou maar BBB of PVV gestemd en verwacht hebben dat die partijen wel voor je boerenbedrijf zouden vechten in Brussel.”
We strijden tegen een systeem
“Rutte V…” zegt Statenlid Toine Beukering.
Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen merkt op dat ‘we tegen een systeem strijden’. “Er is maar één partij die dat begrijpt en dit gevecht durft aan te gaan. Forum voor Democratie.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Pepijn van Houwelingen ontmaskert Eurobarometer als propaganda, maar kabinet weigert actie te ondernemen
Zie hier: Verontrustende grafiek in grote krant over sterfte onder gevaccineerden
Russische demonstranten betaald door George Soros en CIA met geld van USAID
Er is nieuws over het ijs op Antarctica. Dit gaan de klimaatalarmisten niet leuk vinden
“De crisis is een bewuste strategie om het sociale beleid kapot te maken, te beginnen bij het zwakste land”
Interview met ex-overheidsfunctionaris doet veel stof opwaaien: ‘Dit gaf mij de rillingen’
Zircon-raketten afgevuurd op Oekraïne: raakten ze NAVO-doelen en CIA-agenten in Kiev?
Verkiezingen 2025: ‘Vergeet niet wie dit land in de problemen heeft gebracht de afgelopen 20 jaar’
Er is meer dan genoeg bewijs om Hillary Clinton nu te arresteren. Deze activist vindt het hoog tijd voor actie