In 2018 zei FVD-voorman Thierry Baudet in RTL Late Night dat de klimaatwet er niet moet komen. “De kosten van de energietransitie zijn nog niet meegenomen daarin.”
“Het is ongelooflijk duur. De gezinnen moeten straks – en dit is allemaal onderdeel van die groene gekte – 20.000 euro betalen aan warmtepompen,” zei Baudet, terwijl hij werd uitgelachen. “Waar moeten mensen dat geld vandaan halen?”
???? Nederland MOET dit fragment van dit 2018-debat tussen Baudet en Klaver terugzien. FVD waarschuwde voor honderden euro’s toename in de energierekening. Klaver en het studiopubliek lachten Baudet uit, nu krijgen zij de rekening op de deurmat. pic.twitter.com/ayU1DSbsdb
— Kim Rebel (@KimKimetje) September 24, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dat is de absurditeit
“Honderden euro’s toename in energierekening, nul reductie CO2-uitstoot,” vervolgde de FVD-kopman. “Dat is de absurditeit. Het kost ons ongelooflijk veel geld.”
“De gekte zit volgens mij niet aan deze kant van de tafel, maar eerder aan de overkant van de tafel. Wat u nu zegt, is echt volstrekte onzin,” beweerde Jesse Klaver.
Baudet werd ook tegengesproken door Sandra Phlippen, hoofdeconoom van ABN Amro, en politiek verslaggever Marloes Lemsom.
Arrogante lachje
Het arrogante lachje van Klaver, zes jaar geleden, is gebleven, merkt journalist Joost Niemoller op. “Ook al heeft hij inmiddels 100 keer ongelijk gekregen.”
Oud-Kamerlid Harm Beertema reageert: “Dat feitenvrije, bijdehante gebabbel van de linkse beroepspoliticus Klaver met dat smalende, denigrerende lachje. Samen met generatiegenoot Rob Jetten de schaamte over de eigen kennisachterstand voorbij, of het nu over klimaat, kernenergie of stikstof gaat. Het gaat ze allemaal even gemakkelijk af.”
“Waar hebben ze dat geleerd?” vraagt Beertema zich af. “Fascinerend is het wel, vooral het gegeven dat mensen aan dit soort gladde snake oil salesmen hun dure stem toevertrouwen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






1 Opvallende methode om een geldmagneet te worden
Roemeens Europarlementslid over Zelensky: ‘Als hij het waagt om naar mijn parlement te komen breek ik zijn benen!’
Niets is wat het lijkt. Hierdoor verandert je kijk op de wereld voorgoed
Spanning stijgt: geheime documenten over moord JFK worden vrijgegeven. Onthullen ze nieuwe geheimen?
‘De komende 6 jaar zullen honderden miljoenen mensen sterven door de coronaprik’
VIDEO: Gigantische scheur in de grond in Mexico
VIDEO: “Reusachtig buitenaards moederschip op NASA-beelden onttrekt energie aan de zon”
Nederland op weg naar een Chinees sociaalkredietsysteem: een rondleiding door de digitale gevangenis
Schwab over ’totale transparantie’ in nieuwe wereld: ‘Als je niets te verbergen hebt, hoef je nergens bang voor te zijn’