Uit een studie die komende herfst in het wetenschappelijke tijdschrift Perspectives on Politics zal verschijnen, blijkt dat Amerika geen democratie is, maar een corrupte oligarchie.
De auteurs stellen de vraag wie in de Verenigde Staten de macht heeft. Ze concluderen na hun analyse dat de meerderheid van het Amerikaanse volk weinig invloed heeft op het regeringsbeleid. In de VS worden geregeld verkiezingen gehouden en ook kent men er de vrijheid van meningsuiting en vrijheid van vereniging. Amerika blijkt echter niet zo democratisch als het beweert te zijn.
Het is voor het eerst dat er wetenschappelijk onderzoek is gedaan naar dit onderwerp. Als de voorkeuren van de economische elites en de lobbygroepen worden meegewogen, is de invloed van de gemiddelde Amerikaan op het beleid nihil, aldus de onderzoekers. Met andere woorden: De VS is geen democratie, maar een oligarchie.
De auteurs van deze historisch gezien belangrijke studie, Martin Gilens van de Princeton-universiteit en Benjamin I. Page van de Northwestern-universiteit, benadrukken dat de invloed van de superrijken pas echt goed duidelijk wordt als ze toegang zouden hebben tot meer gegevens.
Voor het eerst konden wetenschappers nagaan of Amerika al dan niet een democratie is. Tot voor kort was het onmogelijk om deze ‘tegenovergestelde theoretische voorspellingen’ (dat Amerika een democratie, oligarchie of een mix van beide is) in één statistisch model tegen elkaar af te zetten. Met behulp van een unieke dataset kan dat nu wel.
Wat de onderzoekers ondanks een gebrek aan gegevens hebben gevonden is belangrijk: Het is duidelijk geworden dat de VS een oligarchie is. Het is zeker geen democratisch land. De mensen worden bedrogen. De oligarchen besturen het land én de ‘nieuwsmedia’.
Het onderzoek toont aan dat Amerika veel lijkt op Rusland of de meeste andere dubieuze ‘democratische’ landen. Na de analyse van een ongelooflijke berg gegevens luidt de conclusie in een notendop: ‘de voorkeuren van de gemiddelde Amerikaan hebben slechts een minuscule, statistisch niet-significante invloed op het overheidsbeleid’. Zal de situatie in Nederland anders zijn?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





2 jongens dood in bed gevonden na tweede Pfizer-prik
Het kabinet wil biomassa stoken ‘om klimaatdoelen te halen’. Deze professor legt uit waarom dat volstrekt onzinnig is
Deze fabelachtige voorspelling is met stip de meest opzienbarende gebeurtenis rondom 9/11
“Guy Verhofstadt is een politieke kwakzalver. Mensen als hij zullen de crisis niet oplossen, zij zíjn de crisis”
Hugo de Jonge over 2020: ‘Schitterend, had het voor geen goud willen missen’
Vertrouwelijke memo: “UFO gevonden in Canadese provincie Saskatchewan”
Journalist: “Ultieme doel van haviken in Washington is regimeverandering in Rusland”
Landbouwinstituut maakt flinke ommezwaai: voeradditief Bovaer toch een risico voor koeien
Kuipers wil zijn ‘pandemiewet’ versneld doordrukken: ‘We mogen dit niet toestaan’