Historicus en journalist Oscar Hendriks verwees in De Andere Tafel naar de zogeheten Kanzler-Akte in Duitsland. Dat is een soort akte van onderwerping aan Amerika, zei Hendriks, die 20 jaar in Duitsland woonde en daar vele politieke contacten heeft.
Voordat een bondskanselier beëdigd wordt, moet hij een papier ondertekenen van de bezettingsmacht: de Verenigde Staten, die Duitsland nog steeds bezetten, lichtte hij toe.
Helemaal niet soeverein
We weten niet of dit waar is of niet, maar er zijn sterke aanwijzingen dat het echt waar is, benadrukte Hendriks, die zich daarbij baseert op een aantal bronnen, waaronder wat oudere CDU-mensen.
Dat zou betekenen dat Duitsland helemaal niet soeverein is, aldus de journalist. “Dat zie je effectief gewoon terug,” vulde jurist Sietske Bergsma aan. De VS willen Duitsland op die manier een beetje klein houden en voorkomen dat het een sterk en rijk land en een concurrent wordt, legde ze uit. “Ze hebben er alle belang bij om ons klein te houden.”
Alles loopt via het Pentagon
De NAVO heeft eigenlijk zijn secretariaat in het Pentagon, zei Hendriks. “Formeel is het Brussel, maar eigenlijk loopt alles via het Pentagon. De eerste secretaris-generaal heeft gezegd: de NAVO is er om de Russen erbuiten te houden, Amerika binnen te houden en Duitsland eronder te houden.”
Na 70 jaar wordt duidelijk wat er echt aan de hand is, merkte hij op. “Ik vraag me wel eens af: wat weet Rusland meer wat wij niet weten?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ik ben stomverbaasd. Voormalige hoofdarchitect Notre-Dame uit twijfels over oorzaak brand
Het smerige spel van de NPO is begonnen: NineForNews is doelwit
Robert Jensen pakt Klaus Schwab en zijn adviseur Yuval Harari aan: ‘Waarom worden ze niet meteen gearresteerd?’
Magdalena gaat na Pfizer-prik steeds verder achteruit: ‘Ik vind het een beetje eng aan het worden’
België in de ban van miraculeus oplichtend Mariabeeld
Zoon van George Soros is kind aan huis in het Witte Huis
Grote verontwaardiging na arrestatie Telegram-topman Doerov in Frankrijk: ‘Dit is waanzin’
Kijk: Rutte spreekt hier evident namens het World Economic Forum (en niet namens het Nederlandse volk)
‘De afgelopen weken moet ik vrijwel wekelijks naar een begrafenis, telkens van mensen die de mRNA-prik kregen’