Aankomend president Donald Trump deed de afgelopen dagen een aantal opmerkelijke uitspraken. Zo maakt hij er geen geheim van dat hij Groenland en Canada graag bij de VS wil voegen. Hij dreigde zelfs met economische maatregelen.
“Groenland is een ongelofelijke plaats,” schreef Trump. “We zullen het koesteren en beschermen tegen de erg boze buitenwereld. Maak Groenland weer groots.” Eerder noemde hij Canada al schertsend ‘Amerika’s 51ste staat’ tegenover afzwaaiend premier Trudeau.
Daarnaast heeft Trump een naamswijziging aangekondigd voor de Golf van Mexico. De zee die grenst aan de VS, Mexico en Cuba gaat straks Golf van Amerika heten, kondigde hij aan.
A 1942 Map of the New World Order
The map shows Greenland, Mexico, and Canada as part of the United States of America.
Published in Philadelphia in early 1942, this “Outline of the Post-War New World Map” proposed a reorganization of the world following an Allied victory over… pic.twitter.com/6CPW5z46JS
— Shadow of Ezra (@ShadowofEzra) January 8, 2025
Nieuwe Wereldorde
In 2010 besteedde webportaal Big Think aandacht aan een kaart uit 1942 van de Nieuwe Wereldorde. De kaart, die is gepubliceerd in Philadelphia en gemaakt door Maurice Gomberg, toont de wereld na een overwinning van de geallieerden. De titel – ‘Outline of (the) Post-War New World Map’ – verwijst naar een ‘Nieuwe Wereldorde’, aldus Big Think.
Op de kaart omvatten de Verenigde Staten onder meer Groenland, Canada en ook Mexico.
NOW – Trump says Canada should be a state of the U.S.pic.twitter.com/UZ37OsAbEG
— Disclose.tv (@disclosetv) January 7, 2025
Wereldoverheid
Spreker en auteur David Icke, die niet welkom is in Nederland, schreef hier in 2013 al over in zijn boek ‘The Perception Deception’. Men wil andere delen van de wereld ook veranderen in gecentraliseerde superstaten zoals de EU, schrijft Icke.
Net zoals de EU voortkwam uit de Europese Economische Gemeenschap, wordt de Noord-Amerikaanse Vrijhandelsovereenkomst (NAFTA) omgevormd tot de Noord-Amerikaanse Unie (de VS, Canada en Mexico), stelt Icke. Het uiteindelijke doel volgens hem: een wereldoverheid.
JUST IN – Trump shares a map depicting Canada as part of the United States. pic.twitter.com/REMjK8pGAk
— Disclose.tv (@disclosetv) January 8, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Deense journalist deelt schokkende beelden: gemaskerde agenten beuken zijn deur in nadat hij de premier een appje stuurt
Arno van Kessel schrok wakker toen hij ontdekte dat coronaspoedwet al vóór corona werd geschreven: ‘Dit was de eyeopener’
Slowakije gooit roet in het eten van WHO-pandemieverdrag: ‘Dit is fantastisch nieuws’
Timmermans mag woensdag tijdens hoorzitting in Europees Parlement uitleggen ‘wat hij heeft uitgevreten in lobbyschandaal’
DNA-verontreiniging in Pfizer-vaccins nu onomstotelijk aangetoond: ‘Dit gaat een hele dikke staart krijgen!’
‘Bijzondere mededeling’ van de rechter in rechtszaak tegen Rutte: ‘Poging beïnvloeding door NAVO’
VIDEO: Ontdekking nieuwe bewoonbare planeet ‘brengt buitenaards leven heel dichtbij’
Bewijst Stephen Hawkings laatste artikel dat het multiversum bestaat? Dit werk kan ons beeld van het heelal compleet veranderen
‘Digitale ID kan instrument van controle worden’, waarschuwt econoom Richard Werner in Europarlement