Dinsdagochtend staat BVNL weer voor de rechter. Deze rechtszaak gaat over de mysterieuze brief van het ministerie van Buitenlandse Zaken aan de WHO waarin een voorbehoud gemaakt had moeten worden op de amenderingen op de Internationale Gezondheidsregeling van de WHO.
Dertig Tweede Kamerleden hebben hierom gevraagd, maar of deze brief echt verstuurd is en wat erin stond, weet helemaal niemand.
Morgenochtend staat #BVNL weer voor de rechter! Deze rechtszaak gaat over de mysterieuze brief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de WHO, waarin een voorbehoud gemaakt had moeten worden op de amenderingen op de International Health Regulations van de WHO. pic.twitter.com/HkFZuOv4HA
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) March 17, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Welk gevaar?
BVNL, de partij van oud-Kamerlid Wybren van Haga, vroeg al in 2023 om openbaarmaking van deze brief. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wees dat verzoek af, want anders zouden de internationale diplomatieke betrekkingen in gevaar komen. “Welk gevaar? Dat hoeft volgens het ministerie niet uitgelegd te worden.”
Het ministerie zegt in haar afwijzing op het verzoek dat het belang van ‘goede betrekkingen’ met de WHO zwaarder weegt dan het belang van Nederland om te weten wat er door onze regering met deze ongekozen organisatie wordt besproken en besloten.
Gezondheidsdictatuur
De WHO rommelde ons de afgelopen jaren een gezondheidsdictatuur in en richtte in de coronacrisis samen met Hugo de Jonge en zijn handlangers onherstelbare schade aan, benadrukt Van Haga.
“De overheid mag Nederland niet verkopen aan een stel elitaire globalisten die denken te weten wat goed voor ons is.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In meerdere realiteiten tegelijk leren leven
“Europese Centrale Bank drukt alleen geld voor de allerrijksten”
Maak je borst maar nat: WHO wil coronacertificaat ook inzetten bij klimaatcrisis en andere ‘noodsituaties’
Kijk: Baudet werd in 2018 uitgelachen toen hij waarschuwde voor torenhoge energierekening
Zijn zwarte gaten ingangen naar andere universa?
Duizelingwekkende cijfers Oekraïense verliezen: gehackte databases onthullen 2,4 miljoen doden
Dit voorbeeld laat zien hoezeer de westerse media zijn losgezongen van de realiteit
President Bill Clinton en zijn corrupte FBI zaten achter valse vlag-aanslag in Oklahoma City. Deze must-see docu onthult alles
Door het Westen geprezen Witte Helmen kidnappen 44 kinderen om chemische aanval in scène te zetten in Syrië. Wat je moet weten