Een verbod op cashbetalingen boven de 3000 euro is een schending van onze grondrechten, stelt oud-Kamerlid Wybren van Haga.
“We zijn weer een stapje verder richting de controlestaat,” zegt hij. “Zogenaamd om criminaliteit en witwassen tegen te gaan, maar dit is natuurlijk totale onzin. Hier raak je geen criminelen mee, die sluizen hun geld heel anders weg. Met deze maatregel worden vooral kleine ondernemers en burgers benadeeld.”
“Dit is de zoveelste klap voor het mkb, de zoveelste klap voor onze economie en dus de zoveelste klap voor heel Nederland.”
Een verbod op cashbetalingen boven de 3000 euro is een schending van onze Grondrechten. Bovendien raak je er geen criminelen mee, maar kleine ondernemers en burgers. En dat is niet in het belang van Nederland. #BVNL pic.twitter.com/GvP028jsXf
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) June 19, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kan zomaar worden afgenomen
Maar dat is nog niet alles. Vanaf 2026 kan zogenaamd ‘crimineel vermogen’ zonder veroordeling worden afgepakt. Als de overheid vindt dat jij te veel vermogen hebt, of niet snapt hoe jij aan dat vermogen bent gekomen, kan je geld zomaar van je worden afgenomen, aldus Van Haga.
Op dit moment is dit nog een EU-richtlijn, maar het is wachten tot het in nationale wetgeving wordt gegoten. Opnieuw is dit weinig anders dan onteigening, benadrukt het ex-Kamerlid. “Ieders bezit moet worden gecontroleerd en wie volgens de overheid te veel heeft, moet dat inleveren. En ondertussen smijt de overheid zelf met geld en sluist ze miljarden weg, zonder dat iemand weet waar het naartoe gaat.”
Inbreuk op de grondrechten
“Wie zijn hier nou eigenlijk de criminelen?”
Hiermee maakt de overheid van iedereen een potentiële verdachte, waarschuwt Van Haga. “En dat is een inbreuk op de grondrechten van mensen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Samenstand Jupiter en Venus ‘kan worden aangezien voor UFO’
Rutte spekt EU met 30 miljard euro, maar laat eigen mensen STIKKEN: ‘Hij draait ons een rad voor ogen’
We stevenen volgens het nieuwe IPCC-rapport af op een klimaatcatastrofe. Dit zijn de redenen om het niet serieus te nemen
Tot 150.000 euro boete voor artsen die ‘effectief geneesmiddel’ tegen corona voorschrijven
“Turkije is pion in geostrategisch spel van de NAVO en Amerika en verdient aan gestolen olie uit Syrië”
Verdachte moord op Charlie Kirk had mogelijk vrouwelijke handlanger: ‘Wie is deze vrouw en waarom wordt dit geheim gehouden?’
Radiospecial: het laatste nieuws met Anton Teuben en Maarten Horst (update)
‘We moeten per direct uit corrupte Wereldgezondheidsorganisatie stappen’
Geert Vanden Bossche heeft slecht nieuws voor de gevaccineerden en voorspelt ‘enorme tsunami’